Jarní sezonu, kterou završilo 2. kolo celostátních závodů Českého poháru v letním biatlonu v Bystřici pod Hostýnem, závodníci KB Manušice/ Kamenický Šenov zvládli na výbornou a potvrdili tak svou skvělou formu.

Už v předešlých oblastních závodech letošního ročníku prokázali šenovští biatlonisté skvělou formu každá kategorie, ve které startoval někdo z Kam. Šenova, totiž vždy přinesla medailové umístění.

Největší test jejich formy však přišel v 1. kole Českého poháru žactva, dorostu a dospělých, který se uskutečnil první červnový víkend v Letohradu.

„Už předcházející dva závody v Plzni a Liberci naznačovaly, že se nemusíme v poli závodníků výsledkově ztratit," tušil Jan Půlkrab, předseda oddílu.

Podle jeho slov se zde dala předpokládat větší účast závodníků, a to vzhledem k popularitě biatlonového sportu. Skutečnost však předčila všechna očekávání.

„Na startu se postavilo téměř 500 borců, což znamenalo, že se závodilo od rána do večera. Dopoledne startovali dorostenci a dospělí, odpoledne žáci. A našim se dařilo," vrací se k úspěšné pohárové misi Jan Půlkrab. Celková bilance členů BK Kamenický Šenov z 1. kola Českého poháru byla vskutku parádní: 3x 1. místo (2x Nikol Majcherová, 1x Jana Gittlerová), 1x 2. místo (Jana Gittlerová), 1x 4. místo (Filip Bažant), 2 x 5. místo (Filip Bažant a Josef Zátka), 2 x 7. místo (2x Šárka Půlkrabová), 1 x 8. místo (Zuzana Rozsypalová).

Další členové KB se umístili v druhé a třetí desítce celkového pořadí. „Ale vzhledem k počtu až šedesáti dětí v žákovských kategorií musím říct, že všechna umístění byla hodnotná."

A právě minulý víkend v Bystřici pod Hostýnem při 2. kole ČP v letním biatlonu forma šenovských borců gradovala.

„V sobotu při novém, dost nezvyklém závodě, kdy se štafety sestavovaly losováním, jsme měli celkem štěstí, jež nám přineslo čtyři medaile. Sice se nám příliš nedařilo ve střelbě, ovšem ani soupeři na tom nebyli lépe. "

O tři bronzové se v sobotu postarali Jan Zátka, Jakub Munzar a Josef Zátka, zlato vybojovala Nikol Majcherová. V dospělých kategoriích obsadili Milan Vašák a Šárka Půlkrabová páté příčky, stejně jako žákyně Adéla Vašáková.

„Po přepočtu na jednotlivce to znamenalo, že Nikol svou kategorii vyhrála, Josef a Šárka byli třetí," vysvětlil předseda Půlkrab, jenž doplnil, že v neděli přibyly do klubové sbírky další cenné kovy: zlato si odvezla Jana Gittlerová, stříbro Nikola Majcherová a bronz brali Šárka Půlkrabová a Josef Zátka.

„Nyní mají naši svěřenci více než jeden měsíc pauzu, po níž se uskuteční soustřední, a pak už tu bude další závod, který se uskuteční předposlední srpnový víkend," nastínil další program Jan Půlkrab.