Českolipští měli velmi dobrý vstup do utkání, prosadili se už po pěti vteřinách hry. Přihrávku Radka Krajcigra využil Jaromír Ekl. Otrokovice dokázaly vyrovnat v sedmé minutě, z osy hrací plochy skóroval Lukáš Petřík. Hostující celek utkání otočil díky brance Filipa Hrabala. Na tento gól ale bleskově odpověděli domácí a Antonín Stárek střelou tahem srovnal na 2:2. Za tohoto stavu skončila úvodní třetina.

Česká Lípa začala druhou třetinu velmi podobně jako úvodní část hry. Po dvanácti vteřinách hry se trefil Krajcigr, který dostal přihárvku do volného prostoru u tyče a měl čas na zakončení. Stejný hráč skóroval také ve 24. minutě, tváří v tvář dokázal gólmana propálit. Otrokovice snížily na rozdíl jediné branky, pohlednou ránou z první uspěl Marek Zapletal. Na 5:3 pro domácí upravil krátce před polovinou zápasu Daniel Štěrba, který zužitkoval přesilovou hru.

V závěru zápasu domácí hráči navýšili svůj náskok, nejprve pálil přesně Jaromír Ekl, a pak minutu před koncem třetí třčetiny z pravé strany zakončoval Jakub Jirsa. Česká Lípa důležitý zápas zvládla a připsala si do tabulky tři body. Má na svém kontě 14 bodů a posunula se v tabulce na nesestupové 10. místo.

Svěřence trenéra Davida Derky čeká další klíčový zápas už v neděli, od 17 hodin nastoupí proti Hattricku Brno. Brno je v tabulce jedenácté, na Lípu ztrácí tři body, ale má jedno utkání k dobru.

Česká Lípa - Otrokovice 7:3 (2:2, 3:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 1. Ekl (Krajcigr), 14. Stárek (Kadlec), 21. Krajcigr (Ekl), 24. Krajcigr (Karel), 29. Štěrba (Ekl), 55. Ekl (Krajcigr), 59. Jirsa (Vlček) – 7. Petřík (Vykopal), 14. Hrabal (Zapletal), 27. Zapletal (Hronek).
Česká Lípa: Dvořák (Chyna) – Novák, Stárek, Štěrba, Kadlec, Pastor, Slaný, Jireček, Dzierža, Hřebřina, Karel, Kopič, Jirsa, Krajcigr, Vlček, Ekl, Nicklas, Kalina, Černý.
Otrokovice: Majrich (Raška) – Szweda, Kladivo, Kvapil, Zapletal, Koláčný, Gál, Hájek, Šťourač, Hronek, Pšenčík, Vykopal, Petřík, Hrabal, Javořík, P. Kopecký.