Ovšem za herní projev se body nerozdávají. Naposledy Lípa trápila Slavii. Vedla o dvě branky, nakonec ale padla 3:4. „Je to pořád dokola. S prvními čtyřmi celky tabulky jsme sehráli vyrovnané zápasy. Se Slavii, s Plzní, ale i proti Teplicím jsme sahali na body. Jenže narážíme na naše hlavy. Přijde rychlá kontaktní branka soupeře a jsme dole. Tentokráte jsme špatně střídali a soupeř toho využil,“ kroutil hlavou trenér Karel Kruliš. 

„Zápas jsme zvládli nad očekávání dobře. Vycházeli jsme z kvalitní defenzivy, byly tam další šance. Ale zase jsme nezvládli závěr a nemáme ani bod. Dobré výkony proti silným soupeřům jsou fajn. My ale musíme bodovat proti týmům z dolní poloviny tabulky,“ připomněl Martin Mareš, brankář Démonů. 

Slavia v utkání rychle snížila na 3:2, vyrovnání přišlo z velmi přísné penalty. „Skočil jsem útočníkovi pod nohy a měl jsem míč v ruce. Hráč ale spadl a rozhodčí odpískal penaltu. Nestalo se mi, abych měl míč v ruce a zároveň fauloval,“ kroutil hlavou Mareš. „Tady nás prostě rozhodčí poškodil,“ zlobil se Kruliš.

Česká Lípa je na desátém místě a má před sebou dva důležité venkovní zápasy. Nejprve duel na půdě devátých Budějovic, pak bitva na palubovce osmého Mělníku. „Musíme hrát stejně dobře v obraně, jako proti silným soupeřům. A pak taky proměňovat rychlé protiútoky. Teď máme Budějovice, za dva dny jedeme do Mělníka. Věřím, že to prostě konečně urveme a zlomíme to,“ doufá Kruliš. 

Play-off je stále ve hře. „Hraje se o 21 bodů. Pokud získáme 15, tak věřím, že to osmé místo prostě urveme,“ dodal kouč českolipských Démonů.