Mezinárodní turnaj žen Mácha Lake Open ve Starých Splavech na Českolipsku s dotací 25 000 amerických dolarů vyhrála 18letá česká tenistka Monika Kilnarová.

„Jsem šťastná, že se mi podařilo konečně vyhrát moji první pětadvacítku. Šramková mě zkraje servisem a razantními údery zatlačila, ale pak jsem se dostala do výměn, zvládla jsem úspěšně, možná se štěstím, koncovku první sady a ve druhé jsem soupeřku brejkla a stačila před deštěm zápas ukončit,“ řekla vítězka.

Rodačka z Ostravy, startující u Máchova jezera na volnou kartu, zdolala ve finále členku slovenské reprezentace ve Fed cupu, o tři roky starší Rebeccu Šramkovou, 7:6 (5), 6:3 za hodinu a 27 minut.

Kilnarová vyhrála svůj první 25tisícový turnaj v kariéře, získala 60 bodů do světového pořadí WTA a finanční prémii ve výši 3.919 dolarů před zdaněním.

„Turnaj děláme pro talentované české hráčky, aby si sáhly na cenné WTA body. A v případě Kilnarové to tentokrát vyšlo na sto procent,“ uvedl očividně spokojený turnajový ředitel Ronald Wawrečka.

Už v sobotu čtyřhru vyhrál druhý nasazený česko-ruský pár Anatasia Zarycká, Maria Marfutinová. Zarycká zopakovala svůj loňský triumf ve čtyřhře.

Dekorování deblistek. Čtyřhru ovládly Maria Marfutina (RUS) a Anastasia Zarycka (CZE).

Letošní ročník znovu provázeli ambasadoři, wimbledonští vítězové, Helena a Cyril Sukovi. V pondělí přijel Jan Kodeš, také wimbledonský vítěz. Na závěr úterní návštěvy vylosoval nasazení do hlavní soutěže.

Nečekaně se objevila dvojnásobná wimbledonská vítězka Petra Kvitová. Přijela podpořit kamarádku a fedcupovou spoluhráčku Lucii Hradeckou, která byla nasazena do hlavní soutěže a vrací se do tenisových soutěží po dlouhé zdravotní pauze.