Vítaným zpestřením sportovní části podniku bude start dvou vozů WRC, v obou případech ve specifikaci z roku 2017. A v jednom z nich se mohou ti nejzapálenější fanoušci svést na místě spolujezdce v Sosnové.

Doprovodný program začal už první prázdninový víkend na Staroměstském náměstí v Mladé Boleslavi.

„V rámci letošního výročí Bohemky se koná několik sekundárních akcí a soutěží. Například v sobotu mohli diváci sledovat krásné historické vozy Bohemia veteran a také souboje závodních vozů přímo na náměstí. V tomto případě to ale byly RC modely, pro které bylo připraveno několik rychlostních zkoušek. Myslím, že tohle si užily nejen děti, ale i tatínkové,“ prozradil v úvodu ředitel Bohemia Rally Mladá Boleslav Petr Pavlát.

V neděli se rovněž na Staroměstském náměstí konal dětský den Bohemia rally se spoustou zábavy pro malé i větší děti.

První příležitost ke sledování závodních vozidel na trati budou mít diváci v pátek 7. července na testovací erzetě Loukov – Kruhy. Rovněž v pátek od 16:00 hodin proběhne na Autodromu v Sosnové slavnostní představení a defilé posádek a jejich vozů domácího šampionátu historických vozidel. Pak už se opravdu začne závodit, ale doprovodný program stále poběží. Hned vedle servisního parku na letišti v Hoškovicích proběhne v sobotu 8. července pouť a od 20:00 hodin koncert. Před jeho začátkem budou vyhlášeni vítězové Poháru pořadatele.,“ uvedl závěrem Petr Pavlát.

Pátý podnik republikového šampionátu v rally se uskuteční od 7. do 9. července.