Na šampionátu z liberecké Sakury, který hostoval z České Lípy, byl Matyáš Hájek. „Maty vyhrál dva z celkových tří zápasů. Svým prvním vyhraným zápasem přispěl k výhře nad Sokolem Praha Vršovice 5:4. Druhá Matyho výhra bohužel k vítězství Lípy nevedla, když po velmi vyrovnaném boji podlehla v semifinále Baníku Ostrava 4:5,“ uvedl trenér Jiří Brožek.

Třetí zápas pro Matyáše úspěšný nebyl. S judistou z Králova Pole Brno, se kterým se pral celé utkání vyrovnaně, prohrál na wazari a nedokázal tak týmu pomoci k zisku 3. místa. Česká Lípa znovu těsně prohrála 4:5 a obsadila 5. místo.

Na soutěži startovalo 300 judistů a judistek z blízkého okolí a Liberečtí získali několik medailí. Nejúspěšnějšími byli Adam Honzák, Lukáš Vala a Lucie Černá, kteří vyhráli své váhové kategorie. Stříbrné medaile získali Vojtěch Dolejš, Tereze Obstová a Josef Lojdl a třetí místo vybojovali Lukáš Chládek a Lilly Sofie Helceletová.

Jen těsně za medailovými pozicemi skončila Vendula Hloušková, která obsadila 4.místo, a bodované pozice jen těsně unikly Martinu Křivánkovi a Patriku Svárovskému.