Judisté Lokomotivy Česká Lípa uspěli na žákovském mistrovství České republiky v Ostravě, kde vybojovali tři medaile.

„Na tento vrchol sezony se nominovalo celkem šest závodníků. Účast na turnaji je podmíněná celoročním ranking listem, kde závodníci sbírají body z nominačních turnajů Českého poháru. Již samotná možnost startu je velkým úspěchem našich závodníků,“ řekl hlavní trenér Michal Vydra.

V kategorii mladších žáků se probojovala až do finále Nicol Macháčková, která procházela turnajem velice suverénním způsobem. „Boj o zlato byl velice vypjatý a chvilkové zaváhání na naší straně soupeřka hned využila a utkání ukončila. Nicol však získala skvělé druhé místo a připsala si svoji první velkou medaili,“ popsal Vydra.

V soutěži starších žáků uspěl Tomáš Pulo, který zatím z každého svého startu na republikovém přeboru přivezl medaili a moc chtěl pokračovat v této tradici. Vstup do turnaje se mu letos bohužel nepodařil a nepozornost v úvodu prvního utkání znamenala prohru. Ve všech dalších zápasech však zvítězil, včetně toho rozhodujícího o medaili. „Zápas o bronz ukončil krásnou technikou před časovým limitem a i letos získal skvělé třetí místo,“ radoval se Vydra.

Jan Moravík, který se v minulosti dokázal probojovat do finále, letos startoval v nejobsazenější váhové kategorii a konkurence byla vskutku hodně silná. V osmifinále mu los přiřadil jednoho z nejobávanějších soupeřů. „Honza ho poprvé dokázal porazit a dostal se do semifinále. Tam ale, bohužel, neuspěl. Zápas o bronz však také získal na svoji stranu a bral zaslouženě třetí místo,“ řekl Vydra.

„Šest startujících závodníků a celkem tři medaile jsou velkým úspěchem pro náš oddíl. Je velice pěkné, že v posledních letech již pravidelně vozíme medaile z přeboru České republiky. Těší nás rozšiřující se základna mladých judistů v České Lípě a úspěchy těch nejzkušenějších na vrcholných akcích jak v Čechách, tak v zahraničí. Je vidět, že tvrdá práce a čas strávený na tatami s mládeží má smysl a je odměnou i pro trenéry,“ dodal Vydra, kterému pomáhá s mládeží Jan Moravík.