Kromě domácích borců se zde utkaly výpravy z Litvy, Běloruska a Německa. Petra Kašparová (52 kg), se se svou výbornou technikou postarala o parádní bronzovou medaili a Michala Vydrová (57 kg) skončila na solidním pátém místě.

Andrej Kašpur (81 kg) obsadil rovněž skvělé páté místo. „Všechny jeho čtyři zápasy byly velmi vyrovnané a jen drobné chyby rozhodovaly, jestli Andrej zvítězí, nebo odejde poražen. V jeho váhové kategorii je to ale vynikající umístění,“ konstatoval trenér Michal Vydra, který v Polsku vedl družstvo společně s trenérskou kolegyní Olgou Jiroušovou.

Petr Valeš (73 kg) se dostal do bojů jen dvakrát. První zápas velmi smolně prohrál s pozdějším vítězem a v opravách nestačil na domácího judistu, a proto na nějaké dobré umístění mohl zapomenout. Zdravotně indisponovaný Erdenesteseg Chinzorig (66 kg) skončil na deváté příčce. Posledním zástupcem z českolipské výpravy byl Marcel Jirouš (50 kg), který se postaral o nejlepší umístění – obsadil druhé místo a získal stříbro.

„Michal a výtečně prošel přes tři soupeře až do finále, ale tady byl jeho protivník z Polska fyzicky výborně vybavený a Marcelovi nedovolil takřka žádný nástup do chvatu. Po chvilce se Marcel předklonil a soupeř ho porazil na ippon chvatem soei nage. Ale i druhé místo v takové konkurenci je super výsledek,“ shrnul Michal Vydra a ještě jednou svého svěřence pochválil za předvedený výkon.