Velice slušných výsledků dosáhli českolipští judisté na mezinárodním turnaji v polské PILE.
Devítičlenný tým judistů z TJ Loko pod vedením trenérů Michala Vydry a Olgy Jiroušové vyrazil do vzdáleného a velmi pěkného města, které leží ve vnitrozemí Polska, s názvem Pila. Tam na českolipské borce čekali pořadatelé, kteří je pozvali na seznamovací večeři a ubytovali je.
Druhý den ráno už začal koloběh vážení, losování a přivítání starosty města s trenéry.
Jako první se na tatami dostal Ludvík Kašpar (mládě 28 kg). Ani se nerozkoukal a už prohrával vynikajícím hodem soupeře na wazari. Do konce zápasu nestačil srovnat skore a prohrál. Jeho další tři duely v pohodě vyhrál a postoupil do boje o bronz, kde soupeři nedal šanci a slavil výborné umístění.
Veronika Vydrová společně s Karolínou Pirunčíkovou startovaly ve váze do 35 kg, kde na ně čekalo osm sokyň. Obě dvě vyhrály své dva zápasy a postoupily do boje o medaile. Los je však poslal proti sobě o zisk bronzu. Nedarovaly si ale vůbec nic. Zkušenější Veronika si však počkala na chybu Káji a trestala v podobě iponu a pro tým získala další bronz.
Niky Pokorný (ml. žák 48 kg) a Petra Kašparová (st. žákyně 48 kg) obsadili čtvrtá místa poté, co prohráli své souboje o bronz. Do tabulky družstva přinesli každý po dvou bodech.
Jan Koubek (mládě 44 kg) se po zápalu plic dostává zase do formy. Z osmi závodníků, kteří se v jeho váhové kat. sešli, obsadil třetí příčku. Dva vyhrané a dva prohrané zápasy na lepší umístění nestačily.
Chinzorik se ve starším žactvu do 66 kg neprosadil vůbec. Smůla, techničtější soupeři i chyba rozhodčího nedali Čendovi šanci na umístění. Marcel Jirouš (st. žák 46 kg) pro českolipský oddíl vybojoval bronz. Po dvou výhrách se v pohodě dostal do čtvrtfinálové fáze, ale tam při souboji na zemi chyboval a soupeř ho tzv. „uškrtil“. Při zvedání z tatami na vteřinku odkryl krk a už musel odplácnout parádně nasazené škrcení.
Nejlepšího výsledku dosáhla Michala Vydrová (st. žačka 57 kg), která vyhrála čtyři zápasy a dostala „vstupenku“ do finále. Na soupeřku si Míša věřila po zhlédnutí jejích předchozích bojů, ale velice se spletla. Po necelé minutě Michala chybovala tím, že si zapomněla bloknout pravou stranu, a tak se dostala moc blízko k soupeřce, která po krásné technice „ipon soinage“ skončila zápas na 10 bodů. Michala si dokráčela pro stříbro.
Turnaje se zúčastnilo 440 závodníků ze 39 oddílů z celého Polska. Lokomotiva obsadila 14 místo. Pořadatelé a ředitel turnaje Jozef Jopek svou práci zvládli na výbornou a pozvali Českolipáky na třetí ročník tohoto turnaje a trenéři jim účast přislíbili.