Mělnická sportovní hala hostila na 400 mladých judistických nadějí z řad chlapců a dívek v rámci prvního kvalifikačního turnaje o postup na MČR.
Kromě české špičky se tohoto klání zúčastnily také týmy z Německa a Polska, novoborský region reprezentovali borci z klubu TJ Stadion.

Jako první se představil Petr Schafer v kategorii starších žáků, pátý z loňského republikového šampionátu. V prvním souboji předvedl skvělou techniku škrcení, po níž se soupeř vzdal. Následující zápas rozhodl také před limitem, a to krásným chvatem „seoi nage“.

V semifinále získal mladý novoborský talent za stejný chvat vysoké vedení wazari, jež si v klidu pohlídal do samého závěru. Ve finále svedl Schaver velice vyrovnaný zápas se skvěle připraveným borcem z ostravského Baníku.

Jenže… „Ne nadarmo se říká, že poslední krok bývá nejtěžší, a platilo to i tentokrát. Petr prohrál nejtěsnějším rozdílem, jedinou vteřinu před koncem zápasu,“ pokyvuje hlavou kouč novoborských judistů Jakub Holer. „Na Péťovi je vidět veliké zlepšení. A po náročné zimní přestávce i potřebné sebevědomí,“ uvedl pro Deník hlavní trenér judistů Jakub Holer.

V kategorii mladších žáků se poprvé po přestupu z „mláďat“ představil Daniel Kobr. „První zápas mu nevyšel, neboť po nevydařeném útoku prohrál na kontrachvat. Ve druhém měření sil už z Dana opadla počáteční nervozita a díky precizně provedené technice ukončil souboj před limitem,“ doplnil kouč Holer.

„V dalším utkání si Kobr počínal podobně a druhé vítězství ho přiblížilo k boji o medaile. „Bohužel představa zisku cenného kovu se záhy rozplynula po prohraném zápase, ve kterém ho porazil zkušenější soupeř. Konečné sedmé místo je ale taky velice pěkné, protože Daniel v této kategorii zápolil vůbec poprvé.“

Z konečného žebříčku postoupí na mistrovství republiky prvních šestnáct borců z každé váhové kategorie. „Věřím, že naši svěřenci navážou na skvělé výsledky hned v dalším kvalifikačním turnaji, který proběhne 28. března v Litoměřicích,“ řekl na závěr hlavní trenér oddílu Holer.