Na dvou místech bojovali mladí judisté TJ Stadion N. Bor o cenné kovy. Mláďata, mladší a starší žáci se zúčastnili krajského přeboru v Liberci, další tři borci se představili na Mezinárodním turnaji v německém Sprembergu.
V Liberci ve st. žácích vybojoval zlatou medaili Dalibor Křiklava, který se tímto výsledkem nominoval na mistrovství ČR. „Jsem velice rád, že se to Daliborovi podařilo, i když nás čeká ještě velký kus práce. Největší jeho slabinou je síla, na které budeme v nadcházejícím období pracovat nejvíce,“ poznamenal trenér Jiří Mašek. Mezi mladšími žáky se stal přeborníkem Libereckého kraje Petr Schafer, který ve finále porazil na pomocný bod oddílového kolegu Daniela Škardu. „Kluci předváděli kvalitní výkony. Je jen škoda že, jsou v jedné váhové kategorii, mohli jsme mít o zlato víc.“
Mezi mláďaty tentokrát neuspěl David Schafer, který skončil na smolném čtvrtém místě. „S výsledky jsem velice spokojen a doufám, že podobný bude i průběh celé sezony,“ dodal trenér Mašek.
V německém Sprembergu zasáhli do bojů pod vedením hlavního trenéra Jakuba Holera judisté Daniel Kobr, Nikita Melzerová a Kamil Novák.
Kobr ukončil všechna svá utkání před limitem a zaslouženě vybojoval zlatou medaili. Naprosto stejně si vedla i Melzerová. „Daniel předváděl výborné výkony, Nikita je v trénincích velice pracovitá a na turnajích hledá jen těžko přemožitelky,“ pochválil své „zlaté“ svěřence Jakub Holer.
Kamil Novák podle slov kouče chodí na judo kratší dobu než Dan s Nikitou, přesto předváděl statečné výkony. V Německu zaváhal pouze v jediném utkání a vybojoval cenný bronz.
„Z výsledků jsem nadšený, velice mě potěšil i úspěch druhé party na krajském přeboru,“ přiznal J. Holer s tím, že na těchto úspěších má velký podíl letní soustředění, které se konalo v Litoměřicích. „Je skoro zázrak, že dosahujeme takových výsledků, neboť trénujeme v naprosto nevyhovujících prostorách.“
Na otázku, co konkrétně má na mysli, odpověděl: „V zimě si přítápíme topnými tělesy a k tomu nám tréninkové prostory nevyhovují ani rozměrově. Bohužel nám nikdo ze zastupitelů není ochoten pomoci, proto přemýšlíme o přesunutí oddílu do jiného města, kde nám vyjdou vstříc.“

Další zprávy z regionu najdete zde