Třináctičlenné komando pod vedením trenérů Olgy Jiroušové a Michala Vydry doslova vyloupilo tento turnaj a přivezlo si domů 12 cenných kovů.
V kategorii mláďat kralovala hned pětice benjamínků. Zlatou si vybojovali Jan Koubek (50 kg), Veronika Vydrová (36 kg), Ludvík Kašpar (28 kg) a noví závodníci Adam Štastný (24 kg) s Aničkou Havlíčkovou (28 kg). „Poslední dva jmenovaní se perou skvěle, tím bych chtěla říct, že u nich nenajdete žádný stres a nervozitu. Na tatami dělají přesně to, co jim s kolegou řekneme a zároven to berou jako hru,“ říká trenérka.

Adéla Chválová (30 kg) vybojovala stříbro a Karolína Pirunčíková (39 kg) obsadila bronz. Jediný smutný byl Petr Pirunčík (38 kg), který se neprosadil. Jeho 16 soupeřů bylo nad jeho síly.

Starší žáci mohli být také velmi spokojeni. Marcel Jirouš (46 kg), Michala Vydrová (57 kg) Petra Kašparová (52 kg) a Erdenetsetseg Chinzorik, tedy Čenda (66 kg) získali po právu zlatou medaili. Lukáš Starý ( 46 kg) obsadil druhé místo.

„Vyzdvihnout někoho by nemělo cenu, všichni na tatami nechali všechno a zaslouženě si domů vezli drahé kovy. Snad jedině Petru Kašparovou, která na soupeřce nádherně provedla chvat zvaný Sode-tsuri-komi-goshi, tedy nadraz s úchopem za rukávy, za který dostala potlesk celé haly i s rozhodčími. Bylo to vskutku ukázkové,“ doplnil trenér.

V soutěži týmů TJ Loko Česká Lípa obsadila čtvrté místo, jen jediný bod za bronzem, kterého se zmocnil klub z České Skalice.