BC Vysočina hraje náročný rychlý basketbal založený na bleskurychlém přechodu na útočnou polovinu soupeře s rychlým zakončením. Na toto byl tým okolo trenéra Kamila Loňka připraven.

BC Vysočina - BK Č. Lípa
72:62 (40:35)

Do zápasu vstoupili lépe hosté a po 2 minutách vedli 8:5. Následoval okamžitě oddechový čas domácího kouče a pak rychlé stažení náskoku hostů. Přesto se domácí nedostali do svého tradičního tlaku a Severočeši srdnatě bojovali. Rozdíl se ustálil na 10 bodech, který se s mírnými výkyvy udržel po celé utkání.

Baskeťáci z České Lípy několikrát v průběhu zápasu stáhli na dostřel 5 bodů, ale nepodařilo se jim znervóznit soupeře vyrovnáním skóre. V průběhu zápasu se z tříbodové hranice několikrát trefil českolipský Josef Příhonský, a i další se mu snažili přispět svou troškou do mlýna, proto se hrál velmi vyrovnaný basket, kdy se domácí Vysočina musela až do konce hrací doby obávat o osud utkání.

Hosté sice prohráli, ale rvali se jako lvi a za předvedený výkon je přišel ocenit po skončení zápasu i domácí trenér Pešout. Výsledné skóre nevypovídá o předvedeném výkonu hostí. Je třeba poznamenat, že Českolipáci odehráli jeden z nejlepších zápasů v sezoně.

Vysočina: Novák 15, Číha 14, Knetl 14
Česká Lípa: Příhonský 25, Čmuchálek 12, Jelínek 9, Bárta 8, Kabát 4,Uhlíř 2,Špoula 2, Krzák, Filip. Šestky: 18/13 – 10/2, fauly: 17 - 16, trojky: 5 – 8.

Druhý den čekal Českolipské jeden ze soupeřů z čelní čtyřky průběžného žebříčku extraligy BK Synthesia Pardubice.

BK Synthesia Pardubice – BK Č. Lípa 76:45 (44:22)

Českolipským se nevydařil vstup do zápasu. Po 3 minutách prohrávali 4:14 a výkon a nasazení některých hráčů byl oproti předcházejícímu dni poloviční. Začalo se schylovat k basketbalové ostudě. I přes prostřídání hráčů se obraz hry na palubovce měnil jen velmi pomalu.

Začala se však zlepšovat obranná činnost hostujících hráčů a domácí už nedostávali tolik prostoru pro střelbu. Slabinou hostí však byla až hanebná střelba, kdy si sice dokázali vybudovat dobrou střeleckou pozici, té však nedokázali využít ke skórování. Náskok Pardubických přestal růst tak závratným tempem a Českolipští už dokázali udržet krok.

V polovině zápasu sice bylo o vítězi rozhodnuto a bylo jen otázkou prestiže, jakým rozdílem Pardubičtí zvítězí. Vývoj zápasu umožnil trenéru Loňkovi dát možnost zahrát si i hráčům z lavičky. Ti se při své nesnadné premiéře na extraligové palubovce neztratili. Oba byli úspěšní při svých střeleckých pokusech a i v obraně si své úkoly plnili bez chyb.

Výsledná prohra je sice z kategorie vyšších, ale je třeba si uvědomit, že zatímco BK Pardubice je klub, který vyhledává basketbalové talenty po celých Čechách a basket se tam dělá na skutečně profesionální úrovni, naopak tým z České Lípy je složen až na výjimky z kluků, kteří se zde narodili a trenér Loněk si je vychoval od minižáčků.

Pardubice: Tondr 15, Peterka 14, Kříž 14.
Česká Lípa: Příhonský 13, Bárta 12, Špoula 6, Krzák 4, Filip 4, Kabát 4, Jelínek 2, Uhlíř, Čmuchálek Šestky: 9/4 – 11/9, fauly: 14 - 10, trojky: 4 – 2.