První zápas sledovalo kolem 50 diváků, kteří viděli od první minuty heroický výkon domácích hráčů. Ti se ani zdaleka nezalekli soupeře, který v současné tabulce extraligy okupuje 3. místo a pustili se do boje Davida proti Goliáši. A bylo až k nevíře, s jakým zápalem a obětavostí hráli svěřenci domácího trenéra Kamila Loňka.

V prvním poločase diktovali tempo hry a nedovolili výrazně silnějšímu soupeři převzít otěže zápasu. V poločase byl stav 48:42 a trenér Sparty Grešl si odvedl své svěřence do šatny. Co se tam odehrávalo, můžeme jen hádat, ale na druhou polovinu zápasu se na palubovce objevila jiná Sparta. Teď už předváděla hru, která odpovídala jejímu postavení v průběžném hodnocení soutěže.

V počátečním náporu Sparty domácí nedokázali udržet malý náskok a v polovině 3. čtvrtiny prohrávali o 10 bodů. Po oddechovém čase, který si zákonitě vzal trenér Loněk, se však opět podařilo zastavit narůstající bodový rozdíl a hra se opět vyrovnala. Ale na zvrat vývoje zápasu už českolipští neměli dostatek sil a hlavně jim opět chyběl pověstný kousek střeleckého štěstí. Proto se navzdory legendě nepodařilo Davidovi z České Lípy porazit Goliáše ze Sparty.

BK Česká Lípa – BA Sparta Praha 80:91 (48:42)

Česká Lípa: Krzák 16, Bárta 14, Honzák 14, Jelínek 13, Špoula 10, Příhonský 10, Čmuchálek 3, Filip, Kabát. Sparta: Halada 35, Pavelka 21, Košťál 14. Šestky: 27/14 – 18/13, fauly: 18 - 22, trojky: 2 – 8
Vývoj: 14:6, 22:20, 39:31, 48:42, 50:56, 56:71, 71:80, 80:91.

BK Česká Lípa – Lokomotiva Plzeň 72:79 (41:39)

Česká Lípa: Jelínek 20, Bárta 18, Příhonský 18, Špoula 10, Krzák 4, Čmuchálek 2, Filip, Hoštička
Plzeň: Honomichl 36, Froněk 16, Aušprunk 12. Šestky: 27/18 – 19/142, fauly: 15 - 24, trojky: 6 – 5
Vývoj: 12:7, 19:16, 39:30, 41:39, 47:47, 57:60, 66:72, 72:79.

I přes prohru si zaslouží domácí jen slova chvály, protože předvedli jeden ze svých nejlepších výkonů v letošní sezoně a z palubovky mohli odejít se vztyčenou hlavou doprovázeni potleskem přihlížejících diváků. Ještě jeden klad toto utkání mělo: v domácím dresu předvedl famózní výkon Jan Krzák, který se do týmu vrátil po dlouhé pauze a ve svém teprve 5. zápase nastřílel 16 bodů.

V neděli zavítal do České Lípy tým z města piva Plzně a opět se rozhořel souboj mezi českolipskými střelci a fenomenálním plzeňským střelcem Honomichlem. I pro přihlížející diváky bylo radost se dívat s jakou lehkostí dokázal překonat obranu domácích a jak je schopen střílet z tříbodové hranice.

Přesto se domácí snažili vypracovat dostatečný náskok, který by jim dovolil si trochu oddychnout, ale v okamžiku, kdy se bodový rozdíl blížil před polovinou zápasu 10 bodům nastoupila zkušenost a vyzrálost střelce hostí a během několika útoků zvrátil stav ve prospěch plzeňáků. Přesto se domácí nevzdávali. Ale nebylo jim to nic platné a Plzenští si již vítězství nenechali vzít a zvítězili 72:79.

Opět ale musíme domácí tým pochválit, protože opět předvedl kolektivní výkon, v němž každý hráč hrál na maximum. Je jen škoda, že se nepovedlo alespoň jeden zápas dotáhnout do vítězného konce, ale sport dokáže být i velmi krutý…

Autor: Tomáš Čmuchálek