FBC Česká Lípa – 1. FBC DDM Děčín 9:0 (5:0, 1:0, 3:0)

Jak skončil předchozí zápas s tímto soupeřem, tak začal i tento – Česká Lípa ve velké převaze s úkolem neinkasovat žádnou branku. Trpělivá hra Českolipských opět přinesla úspěch a v půlce první třetiny se začala projevovat i brankově. Nejdříve Novák využil náhru Černáka, poté Mach zužitkoval souhru svého florbalového „dvojčete“ Jansy - 2:0.

O pár minut později Děčín zastavil Beránka až za cenu trestného střílení, kterým Vnuk pohrdl a jenom otloukl trochu omítky na zdi krupské haly. Vyloučení spojené s nájezdem však FBC rychle využil a po souhře Tichého s Novákem byl stav o tři branky. Aby toho pro Děčín nebylo málo, v dalším střídání Beránek zamířil k tyčce (4:0) a poté zaúřadovala dvojice Mach - Jansa v prohozeném pořadí - 5:0.

Druhá třetina probíhala v podobném tempu hry jako ta první, Děčín občasnými akcemi ohrozil výborného Malce, který ukázal, že dobrý brankář tyčky nechytá. CL Evans se gólově probral až díky nabídnuté přesilovce, se kterou naložil náramně, kdy Novák našel v brankovišti před prázdnou brankou Neužila - 6:0. Třetí třetina byla již ve znamení dohrávání zápasu.

Díky ihned navazujícímu zápasu trenéři nechali odpočívat několik opor a dali příležitost hráčům z lavičky. Na hřišti tak úřadovala především druhá útočná řada, Jansa jako nahrávač, Kolář a Mach jako střelci. Nejprve se trefil Kolář, poté Mach a poslední zápis do statistik si v tomto zápase zapsal opět Kolář – 9:0.

FBC Česká Lípa – FBC TBC Ústí n. L. 5:3 (1:0, 3:1, 1:2)

Do velmi důležitého zápasu nastoupila Česká Lípa v plné sestavě, i s kapitánem Merlíčkem, který si v prvním utkání šetřil poraněné koleno. Nemocného Krčála nahradil mladík Malec, který ukázal i v tomto zápase, že je velkou nadějí českolipského brankoviště.

V první třetině Lípa nevyužila několika slibných šancí a ujala se jen Novákova střela tahem, ve druhé Beránek trefil míček „dvacet nad led“ přesně k tyčce a o pár minut poté krásně využil přesilovou hru Novák, když poslal do ústecké branky krosovou příhru Vnuka.

Na konci třetiny však početní výhodu dostali i Ústečtí, za „katr“ putoval Tichý a po pár sekundách se od mantinelu trefil Kešner. Touto brankou Ústí přidalo na aktivitě a výsledkem z toho bylo trestné střílení po údajném faulu Vnuka, které Stummer s přehledem proměnil. Když se ještě k tomu přidala tečovaná střela Kešnera, začalo být České Lípě na hřišti poněkud horko.

Dramatický závěr utkání vyřešil time-out FBC, českolipští hráči si utkání pohlídali a deset vteřin před koncem se protáhl Vnuk přes celé hřiště a bekhendem poslal definitivně důležité body do České Lípy.

Hodnocení trenéra Štěpána Slaného:
„Zápas s Děčínem jsme opět odehráli velmi zodpovědně, bez inkasovaného gólu a trochu jsme šetřili síly na druhý zápas s Ústím, který byl soubojem o čelo tabulky. V tomto zápase jsme byli o něco lepší, dobře jsme hráli s míčkem, bohužel komplikace přišli díky vyloučení a trestnému střílení. Závěr zápasu jsme si zkušeně pohlídali. Až na špatně posouzený nájezd se mi velmi líbili rozhodčí, pustili tvrdší hru, které se přizpůsobily oba celky, a proto byl k vidění hezký florbal. Vyzdvihuji výkon Malce, který na svůj věk odchytal velmi dobré zápasy."

Sestava a kanadské bodování České Lípy: Malec – Hybš, Kotera (2+1), Vnuk (1+1), Tichý (1+1) – Novák (2+4), Merlíček (0+1), Beránek (1+1), Jansa (2+4), Mach, Kolář (2+0), Neužil (1+0), Černák (1+1). Trenéři: Štěpán Slaný, Jiří Stožický, Jiří Nágr.