FBC Liberec - FBC Č. Lípa
3:5 (1:0, 1:5, 1:0)

První třetina byla z obou stran velmi ospalá, vyčkávání na obranné půlce diváky ze sedadel rozhodně nezvedalo, nikdo se tak nemohl divit, že třetina skončila hubeným vedením Liberce 1:0. Ve druhé třetině nastala ve hře České Lípy velká změna, začala vyhrávat všechny souboje a tlačila se do zakončení. V páté minutě druhé části Merlíček zachytil špatně rozehraný liberecký signál a v samostatném úniku si vychutnal bekhendem Jelínka.

O pár minut později pak přišla černá minuta pro Liberec, která ukázala, co všechno jde ve florbale stihnout. Pražan po výletu po levé straně hřiště nedal střelou nad rameno brankáři žádnou šanci - 1:2. Po třiceti vteřinách využil Tichý volný úder ze středu hřiště - 1:3. Ihned po buly pak ukázal libereckým šikovné ruce Vondráček, vhazování úmyslně prohrál, aby mohl prokličkovat a obloučkem překonat Jelínka - 1:4.

Liberečtí sáhli k time outu a po deseti vteřinách hry využívají volný úder - 2:4. Ihned po buly však zabojoval benjamínek Hřebřina, vypíchl míček liberecké obraně a přeložil Kučabovi, který se trefil přesně do šibenice a zaznamenal premiérovou branku v českolipském dresu. Do třetí třetiny vstoupili lépe Liberečtí, hned v úvodu snížil svojí druhou brankou Valeš, stáhl českolipské vedení na dvě branky a vykřesal naději pro svůj tým.

Liberecký tlak však Česká Lípa zvládala poměrně dobře až do 47. minuty, kdy si za českolipskou obranu zaběhl domácí útočník a Tichému nezbývalo nic jiného, než sáhnout k nedovolenému zákroku. Svoji důležitost tak ukázal druhý gólman České Lípy, Nerad ukázkově vykryl Tampierovi jeho trestné střílení a udržel důležitý dvoubrankový odstup. V závěru i přes tlak Liberce dokázala Česká Lípa odolat a z Liberce si odvezla důležité tři body.

Sestava Č. Lípy a góly: Malec, Nerad Tichý (1+0), Pražan (1+0), Hybš, Kotera Merlíček (1+0), Vondráček (1+0), Novák, Mach (0+1), Kopecký, Jansa, Hřebřina (0+1), Kučaba (1+0), Filipec. Trenéři: Štěpán Slaný, Jiří Stožický a Jiří Nágr.

Hodnocení trenéra

„Z naší strany to byla utrápená první třetina, nasazení vypadalo úplně stejně jako v zápase s Boleslaví. V druhé a třetí třetině jsme se vrátili do starých kolejí, nechybělo nasazení a bojovnost, především díky ní jsme utkání otočili a zaslouženě vyhráli. Škoda ztracených bodů s Boleslaví, mohli jsme se v tabulce trochu utrhnout, nyní máme náskok před devátým jen čtyři body,“ konstatoval trenér Štěpán Slaný.

Daniel Mayer