Junioři FBC Česká Lípa během celé sezony neztratili jediný bod a sebevědomě mířili do baráže, a tak poslední herní prověrkou měl být závěrečný turnaj v Krupce. V zápase s druhým FBC Ústí nad Labem však nezvládli závěr a z pohodového stavu 4:1 zbytečně nechali utkání nerozhodné. V druhém zápase s ústeckým USK naprosto vyklidili hřiště a dostali se do role komparsistů.

Na turnaji chyběly dvě velké opory, které vládnou kanadskému bodování v českolipském týmu: Jakub Novák a Radovan Vnuk a také brankář Jiří Krčál, místo kterého jistí brankoviště nadějný Ondřej Malec. Na malém hřišti se hrál od začátku opatrný florbal, a tak byl k vidění spíše boj o střední pásmo. V páté minutě natáhl Mach z půlky a Hlava tahal míček z ústecké branky – 1:0.

Ve druhé třetině odpověděli i hráči Ústí, schovanou střelou od mantinelu se prezentoval Vondráček a bylo srovnáno. O něco veseleji bylo ale o minutu později, když domácí Kešner „nabil“ českolipskému Kolářovi a ten se bekhendem do prázdné branky trefil. V polovině druhé třetiny si udělal radost Tichý, který se protáhl podél střídaček, nalákal brankáře na střelu, objel ho a zpoza branky zvýšil na 3:1.

Když tentýž hráč ve třetí třetině zvýšil z půlky na tříbrankový rozdíl, vypadalo to na jasnou režii Č. Lípy. Bohužel opak byl pravdou a Lípa liknavým přístupem dovolila ústeckému týmu srovnat stav.

Druhé utkání by se dalo shrnout slovíčkem laxnost. Celek USK po celý zápas chtěl více a také to podle toho vypadalo. V první třetině se prosadil Pražan, následoval ho Žaloudek. Ve druhé Kopecký a Jahoda a v tu chvíli byl CL Evans na ručník. Jiskřičku naděje vykřesal Hybš, ale rychlá odpověď Jahody trochu utlumila rozjezd Lípy.

Restart FBC přišel na přelomu druhé a třetí třetiny, nejprve Mach snížil na 5:2, na začátku poslední části Tichý z půlky a USK začal cítit na hokejkách nejistotu. Když Jansa odmítl zívající prázdnou bránu, udeřilo na druhé straně a Zdvoráček dvěma góly pojistil vítězství USK. Ze závěrečného tlaku se ujalo jenom nahození Kotery, které dorazil Mach a kosmeticky tak upravil na 7:4.

A co po turnaji říkal trenér Štěpán Slaný?

„První zápas jsme nesehráli úplně zle, bohužel jsme byli nedůrazní a nepozorní v poslední části zápasu a stálo nás to tak zbytečné body. V druhém zápase USK chtělo od začátku uspět a na jeho projevu to bylo znát, my jsme se do zápasu dostali až v druhé půlce zápasu, ale byla to už spíše křeč. Jsem za tyto těžké zápasy rád a kluci vědí, že je na čem před baráží pracovat. Ztrátou bodů jsme si zkomplikovali výhodnější pozici do play-up a budeme se muset smířit asi se silným Náchodem a s nevýhodnou domácího prostředí.“

FBC Č. Lípa – FBC Ústí 4:4 (1:0, 2:1, 1:3)
Branky Č. Lípy: 2x Tichý (Černák), Mach (Kotera), Kolář.

FBC Č. Lípa – USK Ústí 4:7 (0:2, 2:3, 2:2)
Branky Č. Lípy: 2x Mach (Kotera, Jansa), Tichý, Hybš (Kotera).

Sestava Č. Lípy: Malec – Tichý, Hybš, Kotera, Tschakert – Merlíček, Beránek, Černák, Jansa, Mach, Kolář, Neužil.