Na domácí palubovce hostil jednoho z favoritů soutěže, tým Slavie Liberec, který je v průběžné tabulce na třetí příčce. Lípa okupuje sedmou pozici.

Lokomotiva Česká Lípa - Slavia Liberec 3:0 (9, 11, 11) a  2:3 (14, -21, 20, -23, -14)

„První utkání a úvodní set druhého zápasu? To byl z naší strany supervýkon! Dařilo se nám podání, na bloku i v útoku. Slabší byla pouze nahrávka a post libera," chválil své svěřence trenér Jaroslav Linhart, jenž měl poprvé v této sezoně k dispozici kompletní kádr, tedy i se třemi hráči, kteří hostují v Dukle Liberec. A to se na výkonu domácích pozitivně projevilo.

„V tom druhém utkání soupeř náležitě využil slabiny našeho libera, který patří ještě do kategorie žáků. Hosté podávali zásadně na něho, z čehož rezultoval slabší příjem a následný vynucený útok do připravené obrany Liberce," viděl kouč hlavní příčiny prohry. „I tak je třeba naše hráče velmi pochválit za velmi dobrý výkon," zdůraznil Jaroslav Linhart.

Junioři Lokomotivy již tuto sobotu 12. dubna hostí celek SK Borek Ostrov nad Ohří.

Sestava: Jindřich Adam, Ducháč Dominik, Čechlovský Jan, Šimon Patrik, Kubišta Tomáš, Zelinka Petr. Střídali: Jindřich Jan, Radoňský Adam, Vlasák Josef, Kadlec Denis a Kulhánek Tomáš, libero: Beneš Ondřej. Trenér Jaroslav Linhart.