Společné je i bodování družstev, ale do českého finále postoupí nejlepší dvě družstva z každého kraje.

V tom prvním byla českolipská děvčata pátá, ale druhá v rámci Libereckého kraje. Cíl pro druhé kolo byl jasný: uhájit druhé místo v rámci Libereckého kraje.

Děvčata ve vyrovnané soutěži bojovala s příkladným nasazením. Boj o druhé postupové místo se ale nekonal. Děvčata se svým konkurentkám z kraje začala v průběhu soutěže vzdalovat, ještě chvíli před koncem byla dokonce druhá v absolutním pořadí za Vysokým Mýtem. V konečném účtování nakonec družstvo AC Česká Lípa skončilo třetí, když ho ještě těsně předstihlo družstvo AC Pardubice, ale s dostatečným náskokem před tentokrát šestým Jabloncem a sedmým Libercem. Třetí místo patří českolipským děvčatům i v celkové tabulce.

Nejvíce bodů opět přinesla Dominika Širlová, čtvrtá v disku a kouli, a ještě pomohla ke druhému místu ve štafetě na 4x 400 m. Anička Středová byla druhá v oštěpu a pátá v chůzi, druhá v chůzi a sedmá v oštěpu byla Lucie Peškařová. Její sestra Tereza bodovala v disku oštěpu a kouli, nejlépe se jí vedlo v oštěpu, kde byla čtvrtá. Do konečného bodového součtu přispělo celkem 12 českolipských děvčat.

O tomto víkendu si českolipští atleti od soutěží družstev sice odpočinou, ale závodit se bude pořád. V sobotu se muži a ženy utkají o tituly krajských přeborníků v Jablonci nad Nisou, v neděli v Mladé Boleslavi bude bojovat o krajské medaile starší žactvo AC Česká Lípa.

Miloslav Sviták