Na umělé slalomové dráze ve Veltrusích se uzavřela nominace sjezdařů na divoké vodě pro červnové mistrovství světa v Itálii.

A největší drama se odehrálo v kategorii deblkanoistů C2 sprint. Třetí kvalifikace totiž posunula na světový šampionát dvojici Lukáš Tomek (USK Praha) Michal Šrámek (TJ DDM Česká Lípa). Jejich největší konkurenti Jan Šťastný s Ondřejem Rolencem skončili o pouhých 0,03 setiny sekundy až třetí, a tím se této „bronzové" lodi z loňského MS postup na vrchol sezony rozplynul.

„Věděli jsme, že to bude boj, ale takové drama jsme určitě nečekali. Byly to největší nervy, co jsem zatím ve své kariéře zažil a doufám, že se to už nikdy nebude opakovat," snažil se popsat své pocity zadák vítězné lodě Michal Šrámek (na malém snímku), jenž se svým parťákem Lukášem Tomkem a s celou českou reprezentací odjeli přímo do Itálie na závěrečné soustředění před mistrovstvím světa. Šampionát se zde uskuteční ve Valtellině na řece Addě ve dnech 11. 14. června.

Michale, jak jste nominační závody ve Veltrusích prožíval? Vždyť celou sobotu, kdy jste skončili na druhém místě, silně a dlouze pršelo. Nevadilo vám to?

Deblkanoisté Lukáš Tomek a Michal Šrámek. Po pravdě řečeno už ani nevím, jestli v sobotu ve Veltrusích pršelo nebo ne (smích). Spíš mi trochu vadilo to nedělní vedro a dusno. Ale hlavně pro nás nebylo vůbec příjemné čekat na výsledky poslední nominační jízdy, která rozhodovala o tom, kdo z naší kategorie na ten svěťák nakonec pojede.

Co tedy pro vás a vašeho parťáka letošní postup na světový šampionát znamená?

No hlavně to, že jsme už čtvrtý rok po sobě v reprezentačním týmu a díky tomu máme možnost reprezentovat Českou republiku i své mateřské oddíly na mezinárodní scéně, což je asi pro každého sportovce největší pocta.

Světový šampionát se koná v Itálii, ale vy jste se probojovali i na Světový pohár. Ten se koná kdy a kde?

Ano. Světový pohár se pojede s celkem pěti závody. Nejprve v Rakousku u městečka Lofer ve dnech 26. až 29. června, kde se pojedou tři závody, a o týden později se uskuteční dva závody, tentokrát ve Vídni na novém slalomovém kanálu. Doufám, že z obou mezinárodních soutěží přivezeme nějaké slušné výsledky.

Radek Valenta, David Knebel