Oddíl kanoistiky TJ DDM Česká Lípa má mezi sebou novou juniorskou reprezentantku České republiky ve sjezdu na divoké vodě. Stala se jí 17letá Jana Svobodová, jež si vybojovala účast na evropském šampionátu. Stalo se tak díky šesti nominačním závodům, které se konaly v uplynulých týdnech (3x dlouhý sjezd, 3x sprint).

První sjezd se jel na Sázavě, druhý a třetí na řece Otavě, přičemž Svobodová v kategorii juniorek pokaždé obsadila bronzovou příčku.
V prvním závodu ve sprintu na řece Svratce pod Vírskou přehradou dojela českolipská kanoistka na druhé pozici, následně pak na umělé slalomové dráze ve Veltrusech suverénně vyhrála.

Poslední část nominačních závodů se konala v Roudnici nad Labem, kde Jana Svobodová pokazila první jízdu, ale ve druhé ztrátu dohnala a skončila druhá. „Po první třech nominačních závodech jsem pevně doufala, že mi reprezentace neuteče, protože sprint je moje silná disciplína,“ usmívala se Jana Svobodová.

K tomu její trenér Michal Šrámek doplnil: „Také jsem tomu věřil, jen je škoda posledního sprintu v Roudnici, kdy se Janě nepovedla první jízda, čímž přišla o celkové druhé nominační místo. Ale i tak jsem samozřejmě spokojený.“

Jana Svobodová bude reprezentovat Českou republiku na mistrovství Evropy juniorů ve dnech 20. – 25. července v Srbsku u města Kraljovo.
Jak a kde se bude do té doby připravovat? „Koncem června pojede s reprezentací na týdenní soustředění do dějiště šampionátu, poté se v Českých Budějovicích zúčastníme dalšího dílu Českého poháru ve sprintu a 18. července se přesuneme opět do Srbska, kde již proběhne finální příprava a samotné mistrovství, “ odpověděl Michal Šrámek.