Tento pohár slouží k přípravě začínajících mladých adeptů na soutěžní dráhu. Mladí karatisté mají šanci si vyzkoušet, jak chutná stát na tatami a obstát v konkurenci. Cestu jim ukazují ti o něco starší, aby byla zřetelná motivace.

Letošní ročník Poháru mládeže se stal součástí projektu České unie sportu ČUS – Sportuj s námi – a podporu získal i z Libereckého kraje.
Soutěž v nové sportovní hale ve Wedrichově ulici vedle Kauflandu se skládala ze cvičení základních technik na místě a souborného cvičení, kata, duo kata a kata team.

„Naše soutěž je mezi mládeží a začínajícími karatisty oblíbená, letos se zúčastnilo mnoho mladých závodníků s rodičovskou kulisou," informoval hlavní organizátor Pavel Znamenáček a dodal: „Proběhla v klidné atmosféře s pěknými cenami a bohatou tombolou. Každému závodníkovi řekneme chyby, aby se poučil, a vlídným způsobem ho posouváme dál, aby karate miloval. Na tribuně vše sledovali rodinní příslušníci a zájemci o tuto pěknou akci," doplnil Znamenáček.

Disciplína Kata

Zlatou medaili a pěkný pohár vybojovali: Gregor Jan, Vlčková Viktorie, Filip Lorenc, Lucie Dračková, Stella Veghová, Pavel Pomikáček, Jan Křesálek, Tadeáš Jeník, Jakub Vavřinčík, Adéla Znamenáčková, Barbora Vlčková, Kryštof Kouba, Petr Zítko a Matouš Slatinský.
Stříbrné získali: Matyáš Najman, Natálie Pokorná, Matyáš Jakubek, Barbora Bumbová, Pavla Pešková, Petr Novák, David Svoboda, Viktor Kabanov, David Minárik, Kristýna Vorlíčková, Klára Stratilová, Jakub Fiala, David Grösser a Lukáš Maršálek.
Sadu bronzových medailí si odvezli: Ondřej Slatinský, Tomáš Záveský, Rozálie Pokorná, Nikola Caňkářová, Tomáš Horák, Anna Salavcová, Eliška Jerie, Markéta Buluhová, David Strupp, Tadeáš Breuer, Filip Procházka, Jakub Buríán, Marek Balog, Filip Končel, Tomáš Klinec, Klára Steinzová, Nikola Zemanová, Dagmar Suchá, Anna Vorlíčková, Pavel Vácha, Matěj Lang, Jakub Klaban, Saša Borunský, Lukáš Olbrecht a Adam Sebai.

Duo týmy

Zlato si odváží: David Minárik a Jakub Vavřinčík, Jan Křesálek a Jakub Burián, Adéla Znamenáčková a Viktorie Vlčková.
Stříbrné medaile vybojovali: Petr Zítko a Lukáš Lang, Anna Vorlíčková a Barbora Vlčková, Kristýna Vorlíčková a Natálie Pokorná.
Bronzové kovy vybojovali: Matyáš Najman a Jan Gregor, Pavel Vácha a Adam Janda, Anička Chudíková a Lucie Dračková.

Kata týmy

Novinkou byla disciplína kata tým a zde se nejlépe dařilo děvčatům ve složení Natálie Pokorná, Adéla Znamanáčková a Viktorie Vlčková. Klára Stratilová, Anna Vorlíčková a Barbora Vlčková.
Stříbro braly týmy ve složení: Matouš Slatinský, Jan Křesálek a Jakub Burián. David Minárik, Jakub Vavřinčík a Kryštof Kouba se mohou pochlubit stříbrnou medailí.
Na závěr Pavel Znamenáček připomněl: „Snažíme se pracovat s mládeží, proto stále zdokonalujeme výuku karate a přípravek. Pokud má někdo zájem, přijde na nábor 14. září od 17 hodin do staré haly."