Deníku to oznámil trenér Milan Kristl, hlavní představitel klubu, s tím že jeho svěřenci trénují v tělocvičně ZŠ Letná pravidelně vždy v pátek v odpoledních hodinách, a to již od října loňského roku.

„Od té doby jsme stačili nasbírat několik cenných úspěchů,“ poznamenal Kristl.

Například na Libereckém poháru - Memoriálu Jindřicha Perláka v České Lípě jeho kata tým starších žáků ve složení Jakub Rabiňák, Vilém Rabiňák a Lukáš Zubko obsadil zlaté medaile. „To byl vynikající výsledek s ohledem na silnou konkurenci mnoha oddílů z celé republiky.“

Poté se jeho svěřenci zúčastnili například Vánočního poháru v České Lípě a také zde uspěli. „Tak třeba naše talentovaná karatistka Abinka Titěrová nenechala nikoho na pochybách, že první místo je její, za což jí patří naše velké poděkování.

Také bratři Rabiňákovi zde dosáhli na stupně vítězů, a proto také doufáme, že v nich je nadějná budoucnost pro fungování karate v Mimoni. Ale i další sportovci našeho oddílu na těchto závodech zabodovali a získali cenné kovy. Ukázali všem, že jsme znovu zpět a že se musí s námi počítat,“ zdůraznil trenér, jenž dále připomněl, že se do mimoňského klubu vrátili i bratři Pěnkavovi či Rudolf Heglas.

„Dnes to jsou již muži, kteří v minulosti také úspěšně reprezentovali náš oddíl na mistrovstvích republiky. Všichni tři se nyní chystají na složení trenérských zkoušek a prozatím budou v našem klubu pomáhat s tréninky a v budoucnu oddíl převezmou. Vychovali jsme tady v Mimoni řadu kvalitních, úspěšných závodníků a my všichni pevně věříme, že v tom budeme po delší odmlce nadále pokračovat,“ doplnil na závěr Milan Kristl.