Poslední přípravou před Evropským pohárem karatistů s názvem Grand Prix Velká cena Hradce Králové, která se koná o následujícím víkendu, bylo regionální kolo Shotokan karate, jehož pořadatelem byl oddíl Kamura Ryu Ústí nad Labem.
Zúčastnilo se ho také osm závodníků ze spojených oddílů SSC Č. Lípa a SSC Mimoň pod vedením trenérů Josefa Poláka a Milana Kristla.
Dorostenci Jan Pěnkava, Jiří Pěnkava a Rudolf Heglas vybojovali v disciplíně kata tým zlato, v kata jednotlivců obsadil Jan Pěnkava druhé místo a jeho bratr Jiří bronz, stejně jako mladší dorostenka Markéta Brožová.
Dařilo se mladým karatistům i v kumite. Jan Pěnkava a Markéta Barešová brali stříbro a bronz obdrželi Jiří Pěnkava a Vítek Kristl.
„Závody se nám nad očekávání povedly a je vidět, že spojení oddílů přináší kýžené výsledky,“ sdělil Deníku jeden z trenérů Milan Kristl.
Jeho kolega Josef Polák k tomu doplnil: „Chtěli bychom poděkovat všem závodníkům, tedy i těm malým, a to zejména Davidu Zikmundovi a Patriku Majerovi, kteří na těžkých závodech změřili síly se silnějšími soupeři a vůbec se jich nezalekli. Bojovali jako lvi a jsme rádi, že chtějí náš oddíl reprezentovat i v dalších závodech. Proto pevně věříme, že jejich výsledky teprve přijdou a že se také brzy dočkají nejcennějších kovů.“
V Ústí se představili také zástupci Sport Relaxu, kteří si odvezli celkem 18 medailí a mezi patnácti kluby obsadili třetí místo.
„Soutěž byla pro nás především premiérou pro začínající závodníky, a to především v nejmladší kategorii,“ uvedl trenér Pavel Znamenáček.
V disciplíně kata mezi mladšími žáky do finálové osmičky postoupili Daniel Razák, Kryštof Zlatohlávek, David Šerák a Marek Kroupa. Nejlépe se umístil Marek Kroupa, který vybojoval bronz. „Pěkné výkony podali i Milan Hájek, Lukáš Fišar, Milan Zítko a Lukáš Pevný,“ podotkl P. Znamenáček.
V kategorii mladších žákyň měl Sport Relax zastoupení v Lucii Kočandrlové a Nikole Meisnerové, přičemž druhá jmenovaná získala zlato. Do finále se dostala i žákyně Tereza Zlatohlávková, která však prohrála s Fabianou Bytyqi.
Své první stříbro ve starších žácích získal Jakub Wohlrab, jeho kolega Antonín Jenč přidal do sbírky Sport Relaxu bronz a stejně si počínal Jiří Rezek (dorost). Junior Jan Racek vydřel druhou příčku a mezi ženami si pro zlato přijela Božena Pavlasová. Antonín Jenč, Jakub Wohlrab, Filip Jurnečka se stali zlatým týmem v kategorii žáci.
V disciplíně kumite zvítězili Antonín Jenč a Tomáš Masopust. Stříbrnou dvojkou se stali Marek Kroupa a Tereza Zlatohlávková a bronzové umístění vybojovali Jakub Wohlrab, Filip Jurnečka a Jakub Kužminski