Českolipský klub Sport Relax se stal nejúspěšnějším oddílem 18. závodů Funakoshi Cup v Zákupech, jehož se zúčastnilo celkem 252 závodníků z třinácti klubů.

Svěřenci Pavla Znamenáčka, Milana Veselého a Antonína Jenče vybojovali celkem 68 medailí, z toho 28 zlatých, 18 stříbrných a 22 bronzových kovů. Druhé místo obsadil klub Keiko Ryu Kladno a třetí příčku klub SC Flair – Tommi.

Nejúspěšnějšími závodníky byli vyhlášeni Josef Šedivý z klubu SC Flair a domácí závodnice Lucie Kočandrlová. Tři zlaté a jednu stříbrnou medaili si z turnaje odvezla Hana Ulíková a stala se nejúspěšnější medailistkou z klubu Sport Relax. „Naši žáci získali nejvíce cenných kovů,“ chlubil se jeden z trojice trenérů Pavel Znamenáček.

Nejpočetnější kategorií byla disciplína kata, kde na zlatou medaili a pohár dosáhli Milan Hájek, Jana Boháčová, Marek Kroupa, Lucie Kočandrlová, Hana Ulíková. Stříbro si z turnaje odvezli David Šerák, Daniel Janata, Kryštof Zlatohlávek, Tereza Brzáková, Jiří Vít, Antonín Jenč, Martina Plešingerová a bronzovou medaili vybojovali David Zikmund, Barbora Košková, Dorota Blechová, Daniel Razák, Lukáš Pevný, Markéta Nováková, Martin Korejtko, Tereza Zlatohlávková, Jan Racek, Karin Košíková.

Druhou disciplínou byla kategorie kata team, kde pro Sport Relax zlatou medaili vybojovali Daniel Razák, Lukáš Pevný, Milan Zítko, Adéla Širlová.