„Myslím si, že při účasti 15 států a v konkurenci 250 závodníků jsou dosažené výsledky našich svěřenců a reprezentantů České republiky vynikající. Všichni se ukázali v dobrém světle,“ přiznal trenér Pavel Znamenáček.
Výprava ve složení Antonín Jenč, Filip Jurnečka, Jakub Wohlrab, Tereza Zlatohlávková, Tereza Bittnerová a Roman Nejedlý vybojovala na ME celkem devět medailí. „Bylo potěšující, že každý z nich si přivezl medaili.“
Nejpočetnější skupinou reprezentantů se stala disciplína kata. V kategorii kata starší žáci se do finálové osmičky probojovali Antonín Jenč a Filip Jurnečka. „Tonda opět potvrdil svoji letošní formu a vybojoval zlatou medaili. Filip po premiérovém startu vyválčil páté místo, což je jasná perspektiva do budoucna.“
Dalším reprezentantem, který letos také potvrzuje vynikající formu, byl Roman Nejedlý. „Roman opět ukázal svoje kvality v dorostenecké kategorii a vybojoval titul Vicemistra Evropy. Trochu smůla, že to bylo o pouhou jednu desetinu bodu,“ podoktl P. Znamenáček.
V disciplíně kumite se na stupně vítězů postavili s bronzovou medailí Antonín Jenč a Tereza Zlatohlávková.
V disciplíně Kata team potvrzuje českolipský klub Sport Relax výtečnou formu i v žákovské kategorii, kde titul Mistra Evropy a zlatou medaili v konkurenci jedenácti družstev vybojovali Antonín Jenč, Jakub Wohlrab, Filip Jurnečka. Dařilo se i děvčatům Tereze Zlatohlávkové a Tereze Bittnerové, které získaly bronzové medaile.
„Těší nás, že všechna tato cenná umístění na evropském šampionátu jsou výbornou vizitkou klubu a kvalitní trenérské práce, proto velice děkujeme všem našim partnerům, včetně města Česká Lípa, za jejich podporu,“ dodal na závěr Pavel Znamenáček.