„Při vybírání místa akce jsme nemohli vybrat menší prostory. Naše očekávání se naplnila a hala byla plná. A stovka dětí? To je rekord v účasti za poslední roky," pochlubil se trenér Josef Polák, jenž dodal, že tentokrát se nejednalo o klasickou soutěž.

„Protože jsme chtěli přítomným rodičům a příznivcům ukázat, co se naši svěřenci za dobu svého trénování naučili. Jednalo se o kihon základní techniky takže roční děti cvičily půl kata, starší děti předvedly základní kata a ti nejzkušenější borci mistrovské kata. Vybraní závodníci ukázali prvky sebeobrany a senioři pak disciplínu kumite," vysvětlil šéftrenér s tím, že poté byli vyhodnoceni nejúspěšnější závodníci klubu, kterými se stali Josef Polák ml., Tereza Kratochvílová a Anita Třísková.

Poděkování obdrželi i trenéři klubu, konkrétně Josef Kratochvíl, Alena Poláková, Jan Jakubíček, Luděk Nikodým, Markéta Barešová, Hana Janová, Ondřej Černý. Zvláštní ocenění za dlouholetou věrnost klubu (25 let) získal Jan Kašpar. Poděkování patřilo paní Petře Borůvkové za dokumentaci klubových akcí.

Pro získání certifikátu musely děti přeprat samuraje, a konečnou zkouškou bylo tameši wari (přerážecí technika). „Každý účastník obdržel certifikát, medaili a dárkový balíček. Akce se zkrátka zdařila a už se všichni těšíme na další tréninky v tomto roce," dodal Josef Polák.

Na akci českolipského klubu SSC přišlo do nové sportovní haly v České Lípě přes 220 příznivců karate.

Na akci českolipského klubu SSC přišlo do nové sportovní haly v České Lípě přes 220 příznivců karate.