„Nominaci si naši závodníci získali především z národních pohárů, ale také ze tří kol regionálních soutěží," uvedl Pavel Znamenáček, šéftrenér klubu, který na jih Čech odcestoval s dvacetičlennou výpravou. „Cesta byla příjemná a plná očekávání. Ubytování bylo zajištěno v hotelu Garni přímo v centru města, a tak se naše výprava odprezentovala ještě večer. Potom následovala společná večeře, procházka na náměstí, kde probíhají vánoční trhy, a zpět do hotelu."

Nedělní ráno bylo již v tradičním soutěžním rytmu a výsledky na sebe nedaly čekat. V jednotlivcích Českolipští ukořistili jedno stříbro, pět pátých míst a jedno sedmé. „Všechny boje o třetí místa nám letos nevyšly a zůstala z toho bramborová medaile. Vynahradili jsme si to všechno v kata týmech, kde jsme získali zlato a titul mistra republiky v kategorii žáci, dorostenky + juniorky a junioři. To je prostě úžasné," radoval se Znamenáček.

Karatisté klubu Sport Relax si v Budějovicích vedli opravdu skvěle a zisk šestého místa v konkurenci 59 klubů je úžasným výsledkem.

„Děkujeme za podporu našim stálým partnerům a dík patří paní Znamenáčkové a panu Minárikovi za pomoc s dopravou závodníků."

Ocenění pro Sport Relax Česká Lípa na letošním mistrovství České republiky získali tito borci: 

KATA TEAM INDIVIDUAL: stříbro Daniel Beránek.

KATA TEAM ŽÁCI: zlato David Minárik, Jakub Vavřinčík a Jakub Scholz.

KATA TEAM DOROSTENKY A JUNIORKY: zlato Barbora Znamenáčková, Sára Ješetová a Dorota Blechová.

KATA TEAM DOROSTENKY A JUNIORKY: zlato Lukáš Pevný, Milan Zítko a Kryštof Zlatohlávek.