MČR ve sportovním karate patří k posledním akcím roku, kde se odehrávají boje mezi nejlepšími karatisty v republice. V silné konkurenci 500 nominovaných závodníků ze 60 klubů se Českolipští umístili na celkovém pátém místě, a tím porazili několik velmi silných konkurentů.

„Díky celoroční přípravě a poctivé docházce na tréninky se nám podařilo vybojovat 8 cenných kovů," uvedl trenér Znamenáček a pokračoval:

„První soutěžní den patřil žákům, kde jsme prokázali, že stále patříme mezi špičku v České republice, protože po prvním dnu jsme si drželi celkovou druhou příčku. Ovšem v dorostu jsme zažili menší zklamání, a to v kata teamu, kde jsme startovali proti Kesl ryu Praha," konstatoval Pavel Znamenáček.

O co šlo?

„Naše děvčata moc pěkně zacvičila kata a bunkai (analýza prováděných technik v kata pozn.) po verdiktu rozhodčích náš tým jasně zvítězil. Ale potom přišla sprcha. Podle nových pravidel karate se měří i čas bunkai, což v realitě nelze, celý rok toto nikdo nesledoval a na všech soutěžích jsme vítězili, jenže děvčata se před bunkai neuklonila a tento zanedbatelný detail, který o ničem nerozhodoval, nám sebral zlato. Diváci v hale nám však dali najevo, že stejně zvítězil náš tým," vysvětlil Znamenáček.

„Chtěl bych proto poděkovat všem závodníkům za skvělé výsledky, kterých si nesmírně vážím, a panu Minárikovi za pomoc při dopravě," doplnil českolipský kouč Sport Relaxu.

Umístění karatistů Sport Relax

KATA:

Adéla Šinerová 1. místo

Daniel Beránek 1. místo

Barbora Znamenáčková 2. místo

Markéta Nováková 3. místo

Sára Ješetová 5. místo

Dora Blechová 5. místo

David Minárik7. místo

Jiří Svoboda 7. místo

Kryštof Zlatohlávek bez umístění

KATA TEAM:

Barbora Znamenáčková, Sára Ješetová, Dora Blechová 2. místo

KUMITE:

Milan Zítko 3. místo

Dominik Koudela 3. místo

Jakub Záveský 3. místo

Jakub Novotný bez umístění