Pro všechny byl rok 2020 obtížný, což platí i pro českolipské karatisty. „Pro nás to byla rozhodně velmi zvláštní sezóna a na naší cestě, které trvá 26 let, jsme zažili ledacos,“ sdělil předseda a hlavní trenér klubu Pavel Znamenáček a pokračoval. „Od složitých situací po krásné okamžiky, ale toto bylo pro nás všechny něco nového a neznámého. Nejzajímavější byla soutěžní část v rouškách, organizace soutěže v covid režimu a další tréninkové pasti,“ doplnil Znamenáček.

KARATE SPORT RELAX také organizoval Krajské přebory Beginner v „covid režimu“, v nichž se SPORT RELAX stal nejúspěšnějším klubem se ziskem 29 Krajských přeborníků. Samozřejmě i postupem na Mistrovství České republiky Beginner, které bylo se nakonec zrušeno. „Stali jsme se také 2. nejúspěšnějším klubem Regionálního poháru v Lounech, taktéž úspěšným týmem na Poháru nadějí, lize mládeže a dalších soutěžích této úrovně,“ vyjmenoval další úspěchy Znamenáček.

V žebříčku závodníků Českého svazu karate se nejvíce dařilo českolipské Barboře Znamenáčkové. 

Jak si vedlo jednotlivým závodníkům?

Barbora Znamenáčková
2. místo kata U21
3. místo kata ženy
3. místo kumite ženy - 68kg
5. místo kumite U21 - 68 kg

David Kavalír

3. místo kumite U21 -75kg
4. místo Kata U21

 Adéla Znamenáčková
11. místo kata dorostenky
13. místo kumite dorostenky + 54kg

„Z nejmladších závodníků klubu SPORT RELAX jsme měli velikou radost, jelikož velký počet závodníků obsadil přední příčky v celkovém hodnocení Regionálních pohárů," poznamenal trenér Znamenáček


Vítězové v kategoriích:

 
V kategorii mladších žáků
Amálie Kafková 10x zlato, 6x stříbro, 4x bronz
Jan Pomikáček 10x zlato, 1x stříbro, 2x bronz

V kategorii starších žáků
Josefína Suchá 9x zlato, 1x stříbro, 10x bronz
František Řehák 8x zlato, 3x stříbro, 4x bronz

V celkovém počtu získaných medailí vévodili Kateřina Novotná s počtem 21medailí a Jan Maliarik se ziskem 17 medailí.

 

V dorostenecké kategorii
Adéla Znamenáčková 5x zlato, 4x stříbro, 3x bronz.
Petr Zítko 7x zlato, 4x stříbro, 2x bronz.

V seniorských kategoriích

Barbora Znamenáčková 2x zlato, 5x stříbro, 3x bronz
Patrik Gašpár 2x zlato, 2x stříbro, 1x bronz

 

V kategorii Master
Božena Pavlasová 3x zlato, 1x stříbro, 1x bronz