Tento velký „budo maratón“ byl podpořen světovým festivalem orientu, který se pořádal spolu se šampionátem ve čtyřech rozlehlých halách.
Sem odcestovali i reprezentanti České republiky ve složení Pavel Znamenáček, Ondřej Samek a Filip Peřinka. Ve třech dnech probíhaly eliminační boje v každé kategorii o čtyřčlenné finále.

„Den předtím nás čekala jedna nemilá záležitost: odtah našeho automobilu italskou policií. Při návratu na hotel nás recepční totiž neupozornil na zdejší trhy, které se konaly v ulici okolí hotelu, a naše auto bylo ráno spolu s dalšími odtaženo. Recepční ale férově uhradil pokutu a já musel jet taxíkem za město, abych uhradil peníze za odtah, převzal auto a odjel přímo do haly zase soutěžit,“ informoval Deník trenér Pavel Znamenáček.

I přes tuto nemilou událost se Českolipským zadařilo. Po těžkém a zdlouhavém finále, které bylo ukončeno po deváté hodině večer, se tříčlenná výprava Sport Relaxu radovala z velkého úspěchu a odváží cenné kovy.

Pavel Znamenáček v kategorii Master vybojoval titul Mistr světa a k tomu přidal v kategorii Kata Hardstyle Master titul Vicemistra světa.
Tým ve složení Znamenáček, Samek a Peřinka vybojoval titul Mistra světa a v kata duo se podařil Samkovi a Peřinkovi zlatý hattrick.
V sebeobraně družstvo v podání Znamenáčka, Samka a Peřinky vybojovalo cenné bronzové medaile.

Českolipskému týmu se podařilo vybojovat finále v těchto kategoriích:

Kata team: Znamenáček, Samek, Peřinka.
Kata duo: Samek, Peřinka.
Kata individual Master: Znamenáček
Kata Hardstyle Master: Znamenáček
Self defence (sebeobrana): Znamenáček, Samek, Peřinka.