Před týdnem tato aktivní členka klubu TT Cyklorenova Cvikov vyhrála čtrnáctý ročník triatlonového závodu Iron Dumpling Železný knedlík.

„Závod, který jsem snad kvůli tomu názvu nikdy předtím neabsolvovala, mě mile překvapil," přiznala letos 33letá závodnice, jež porazila svou největší soupeřku Markétu Roubalovou s náskokem téměř tří minut. „Plavání nebylo vůbec jednoduché. Plavalo se 500 metrů po proudu na druhý břeh a 100 metrů proti proudu, čímž slabší plavci měli trochu starosti," uvedla s tím, že naopak o třináct let mladší Markétě Roubalové plavecká část prospěla, neboť na kolo nasedla zhruba s minutovým náskokem.

Dotahovala ztrátu

Cyklistická trasa vedla lesem podél řeky směrem na Hřensko. „Markéty náskok jsem stáhla na 10 sekund, na cyklostezce cestou zpět však foukal silný vítr a já nebyla schopná ten náskok smazat, ba naopak se ztráta prodloužila asi na 40 sekund. Musela jsem proto jen věřit ve své běžecké kvality a doufat, že nebudu nijak bloudit."

To se potvrdilo. „Při běhu jsem se úspěšně vymotala parkem, přelítla přes most a vychutnala si terénní rovinku na protějším břehu, kde slunko vskutku nepříjemně pražilo. Proto možná následoval další osvěžující brod na trati a pak už jen zámecké schody, nádvoří a vytoužený cíl."

Kateřina Loubková obsadila v absolutním pořadí parádní 9. místo a ženskou kategorii s náskokem vyhrála.

Místo medaile knedlík

„V cíli mě pořadatelé rozesmáli pověšením houskového knedlíku na krk, jako medaili. Já se ale raději vrhla na borůvkové koláče," směje se a na dotaz, jaké další triatlonové závody absolvuje, odpovídá:

„Teď v sobotu to byla Kytlice a pak se těším na další pohodové akce v Mimoni a ve Sloupu, v září pak v Hrádku a Doksech. Mezitím se koná několik cyklistických závodů, jen si vybrat."

Její starší sestra Ivana jela v Meziboří cyklistický Krušnohorský MTB Qwert maratón, kde na 60 km dlouhé trati mezi ženami jasně dominovala a do cíle dojela s dostatečným náskokem před druhou Janou Šimánkovou.

„Oproti loňskému ročníku nebylo takové horko, neměla jsem žádný technický problém, ani žádnou fyzickou krizi. Vyhrála jsem s náskokem čtvrt hodiny, což bylo pro mě dosti příjemné překvapení," přiznala Deníku Ivana Loubková.