Třiadvacetiletá česká rekordmanka se po delší pauze představila na Velké ceně Brna, kde se sešla vynikající konkurence ze Slovenska, Maďarska, Rakouska a samozřejmě, že nechyběli reprezentanti ČR, včetně již zmiňované Chocové a Michala Spurného z České Lípy. Už před samotným začátkem 41. ročníku VC se dalo očekávat, že budou padat vynikající výkony a stávající rekordy ČR. Závody samotné tyto předpoklady ještě předčily.

Michal Spurný nejprve postoupil čtvrtým nejlepším výkonem z rozplaveb na 200 m volný způsob a čtvrté místo mu nakonec zůstalo i ve finále, kde se přiblížil svému osobnímu maximu. Tentokrát uplaval čas 1:49,91 min.

Druhé místo Spurný vybojoval na nejdelší kraulové trati (1 500 m). V rozplavbách na 400 m volný způsob skončil druhý v novém osobním rekordu (3:52,04 min.), bohužel se mu tento výkon ve finále nepodařilo zopakovat a v konečném pořadí skončil na čtvrtém místě.

Chocová zaplavala rovněž vynikající výkony. Startovala na 50 m prsa, kde po pohodovém výkonu postupovala z rozplaveb jako druhá a ve finále pak v novém rekordu VC Brna zvítězila v čase 0:31,49 min., když vymazala svůj loňský výkon a za vlastním rekordem ČR zaostala o pouhé tři desetiny vteřiny.

„Sice nemusím plnit limity na prosincové mistrovství Evropy v tureckém Istanbulu, a to díky zařazení do reprezentačního A– týmu, ale pro mě tento výkon znamená, že jsem limit pro účast do Turecku překonala,“ uvedla českolipská závodnice. Další start, který Chocová absolvovala na trati 50 m volným způsobem, znamenal výrazné vylepšení jejího osobního rekordu (0:26,27) a postup z druhého místa do finále, kde nakonec obsadila čtvrté místo.

„Nedělní prsařskou stovku jsem odplavala v pohodě a postoupila do finále, kam jsem se moc těšila. Jenže náhle jsem dostala teploty, proto jsem do finálového závodu raději nenastoupila,“ doplnila.

Michal Spurný i Petra Chocová by se měli o následujícím víkendu zúčastnit dalšího kola Českého poháru ve Zlíně. Spurného účast by rozhodně neměla být ohrožena, o tom, zda se na zlínských závodech objeví i jeho kolegyně z reprezentace, rozhodnou nejbližší dny. Evropský šampionát v Istanbulu se koná od 10. do 13. prosince.