Situace v bojích o vyřazovací část je pro Českou Lípu stále nedobrá, tým je se čtyřiadvaceti body desátý. Cíl před nadcházejícím dvojím peklem? Zopakovat poslední výhru nad Otrokovicemi a proniknout do první osmičky už klidně v neděli.

„Neřekl bych, že jsem nervózní a že z toho nespím, nějaký rok už florbal hraji. Rozhodně to ale bude zajímavý závěr sezony. S Brnem jsme sehráli vyrovnaný duel a od Bohemky jsme v minulých sezonách dostávali větší příděly. Ideální soupeři na zisk šesti bodů to nejsou,“ řekl upřímně útočník Jaromír Ekl, s třiatřiceti kanadskými body (20+13) druhý nejproduktivnější hráč České Lípy.

Tabulkově těžším soupeřem je pro Lípu celek Bohemians. Předtím ale musí zvládnout „povinné“ body s Brnem. Pokud Severočeši proti dvanáctému týmu tabulky neuspějí, bude to jasný signál – na play off letos myslet nemohou.

„Je to klasika. Musíme se soustředit na obranu a proměňovat nabídnuté šance. Máme v sobě dvoubodovou výhru nad Otrokovicemi, a byť jsme mohli mít všechny tři, jsou pro nás zlaté. Tým je povzbuzený, každá výhra vám v šatně za této situace hodně pomůže,“ dodal Ekl.

Páteční duel v Brně startuje ve 20.00, nedělní domácí zápas začne v 17.00.