Nikoli náhodou odehrál prvoligový mužský tým dvě přípravná utkání v jablonecké městské hale. Především na úrovni mládežnických celků spolupracují Kondoři s kluby z regionu, ale už i v mužském týmu se objevují mladé naděje, které sbírají cenné zkušenosti v kvalitním tréninkovém procesu.
Dalším počinem v propagaci basketbalu bude sehrání přátelského duelu juniorských týmů u příležitosti otevření nové tělocvičny ve Frýdlantu.

„Frýdlantská ZŠ Purkyňova dosáhla skvělého úspěchu, když se povedlo školní tělocvičnu takto zrekonstruovat. Velkým problémem dnešní mládeže je nedostatek pohybu, ale pokud budou vznikat takovéto prostory při školách, tak věřím v posun k lepšímu,“ raduje se sportovní ředitel Kondorů Jakub Důra.

„Pan Volf nás kontaktoval a jako hlavní organizátor akce nám vyšel maximálně vstříc. Díky tomu jsme našli vhodný termín a domluvili přátelák mezi našimi ligovými juniory U18 a jejich extraligovými vrstevníky z České Lípy,“ dodal Důra.

Utkání splňuje vše potřebné ke slavnostní události. Konfrontace týmů, jejichž hráči se navzájem znají a několik z nich hostuje z jednoho týmu do druhého. Otevření nových sportovních prostor. Účast maskota a roztleskávaček z taneční školy A-styl Liberec. Jediné, co organizátory trápí, je v tuto chvíli nedostatek místa pro diváky.

„Máme informace, že frýdlantští sportovní příznivci se na událost velmi těší a už nyní je o akci velký zájem. Zápas ve Frýdlantu propagoval i náš maskot kondor Karel.“ Kromě samotného sportovního zážitku vše nasvědčuje také dlouhodobějšímu přínosu pro frýdlantský basketbal. Ve spolupráci s libereckým klubem bude od ledna 2010 otevřen basketbalový kroužek.