Do kádru České Lípy vstupoval v roli očekávané posily. Jeho výkony na hřišti ovšem i ty nejsmělejší představy převyšují. Florbalista Radek Krajcigr se chopil role týmového tahouna a se dvanácti brankami patří k nejlepším střelcům soutěže. „Atmosféra v Lípě je parádní. Na hřišti i na tribuně,“ pochvaluje si produktivní útočník.

Jak se vám líbí v novém působišti?

Po sedmi kolech můžu říct, že florbal v Lípě předčil má očekávání. Panuje tu parádní atmosféra a hrozně mě to baví.

Máte na kontě 12 branek a jste třetím nejlepším střelcem soutěže? Sedí vám spolupráce s parťáky z lajny?

Cítím na hřišti od kluků důvěru, a to se pak pozitivně odráží v úspěšnosti těch zakončení. Samozřejmě bych byl rád, kdyby se podobně dařilo i dál, ale florbal jsem nikdy nehrál pro individuální statistiky, nýbrž týmově. Takže i kdyby to tam nepadalo mně, tak hlavně ať to tam padá někomu jinému.

Vstup do soutěže neměla Lípa úplně dobrý, ale teď už se přece jenom chytla. Má podle vás tým na zopakování loňského desátého místa?

Já věřím, že jo! Když zůstanu nohama na zemi, rád bych s Lípou právě po základní části končil letošní sezónu.

Působil jste v Mladé Boleslavi, která každoročně hraje o titul. Jaká je to pro vás změna teď v České Lípě?

Ač je to jeden a tentýž sport v rámci stejné soutěže, jisté rozdíly mezi kluby přece jen jsou a tím pádem to s sebou přináší i určité změny. Například teď strávím více času na cestách. Na druhou stranu ale to tréninkové a obecně celkové vytížení je v České Lípě menší, takže mám teď i navzdory pravidelnému dojíždění o trochu více volného času.

Čím se živíte v mimoflorbalovém životě?

Pracuji v menší obchodní firmě v Mladé Boleslavi.

Na jaký moment své kariéry vzpomínáte nejraději?

Je těžké vybrat pouze jediný moment. Florbal hraji už asi deset let a těch velkých okamžiků byla spousta. Ale pokud bych měl opravdu vybrat jen jeden moment, tak bych zmínil ten, že díky florbalu jsem poznal svoji úžasnou manželku.

Radek Barkman