Právě turnaje mladších žáků jsou kromě hráčů hojně navštěvovány i rodiči, což přivádí domácí pořadatele do nelehké situace, protože vytvořit důstojné prostředí ve zdejších skromných podmínkách je opravdu těžké. Obtížné je pro hráče a jejich doprovod hernu vůbec najít, protože je nutné projet labyrintem uliček areálu bývalé ŽOS.

Přitom herna se nachází přímo u paty ocelové lávky, vedoucí z hlavního vlakového nádraží. Lávka je ale už řadu let uzavřena, čímž je herna pro samotné děti prakticky nedostupná. Když k tomu připočteme, že dětem se věnuje ve svém volném čase jeden jediný trenér – Aleš Bayer, je malý zázrak, že mládežnický ping-pong v České Lípě ještě žije a hráči dosahují slušných výsledků nejen v krajských, ale i celorepublikových soutěžích.

Turnaje se zúčastnilo celkem 25 hráčů a hráček. Většina z nich z největšího krajského oddílu SKST Liberec, šest domácích hráčů Loko Česká Lípa, jeden hráč z Jiskry Kamenický Šenov a vzhledem k tomu, že se jednalo o otevřený turnaj, tak i jeden hráč z ELIZZA Praha Jižní město.

Vítězem chlapecké kategorie se stal Petr Marat (ELIZZA Praha) před Janem Kesnerem a Janem Polákem (oba SKST Liberec). V kategorii dívek zvítězila Tereza Svatoňová před Veronikou Halamovou (obě SKST Liberec). Bronzovou medaili vybojovala domácí Martina Reichertová.

Při neúčasti nejlepšího českolipského ml.žáka Jana Fabíniho (průběžně 5.místo republikového žebříčku!) se stal nejúspěšnějším českolipským hráčem Václav Gabriel, věkem ještě patřící do kategorie nejmladších žáků, který jen o pověstných několik míčků skončil těsně pod stupni vítězů na 4. místě mezi ml.žáky.

Umístění dalších českolipských hráčů: 10. D.Šperlík, 18. M. Palme, 19. M. Korous, 6. Kristýna Drugdová. Jedná se vesměs o hráče, kteří trénují teprve od loňského podzimu. Věřme proto, že se pro ně, i další zájemce z řad mládeže, podaří vytvořit takové podmínky, které jim umožní další výkonnostní růst.