V krajském městě pod Ještědem v Liberci se konaly přebory mladšího žactva ve stolním tenisu. Při účasti 32 hráčů a hráček z Libereckého kraje se představila kompletní krajská špička, a to i s favoritem celého turnaje, kterým byl Jan Fabíni z Lokomotivy Česká Lípa. Tomu dosud patří 4. místo v celostátním žebříčku.

Turnaje se zúčastnili i další hráči a hráčka klubu z České Lípy, jmenovitě Václav Gabriel, Daniel Šperlík, Matouš Palme a Krystýna Drugdová.
Přebory se hrály dvoustupňovým systémem: v prvním stupni ve skupinách.

Postup do druhého vyřazovacího stupně si zajistili dva hráči, kde se již hrálo tzv. pavoukem na jednu porážku. Mezi poslední čtyři se dostali i hráči Loko, a to Fabíni a Gabriel, kteří měli po odehrání semifinále rozdílné pocity, neboť Gabriel prohrál s Kesnerem (SKST Liberec) a Fabíni vyřadil Svatoňovou ze stejného pořádajícího klubu.

Ve finále se setkali dva nejvýše nasazení hráči Fabíni s Kelnerem, načež prvně jmenovaný vyhrál 3:2 na sety, kde dokázal otočit nepříznivý stav 0:2.
Dalšího cenného kovu, bronzového, se dočkala Krystýna Drugdová z Lokomotivy Česká Lípa. V následné čtyřhře J. Fabíni s Gabrielem podlehli domácímu páru Kesner - J. Polák.

„Honza Fabíni jel na tyto přebory z pozice číslo jedna, ale mně šlo především o to, aby si vyzkoušel další varianty tréninku, protože v příštím týdnu přijdou daleko těžší soupeři. Myslím tím nadcházející bodovací turnaj České republiky v Dubňanech,“ sdělil Deníku kouč českolipských hráčů Aleš Bayer.

A co jeho další svěřenci? „Tak Vašek Gabriel potvrdil kvality herní, ale bude muset zapracovat na svém chování ohledně psychiky. Pro Krystýnu Drugdovou to byl pěkný vstup do soutěžních klání. Další hráči poznali, že to pro ně bylo měřítko toho, aby tréninkům dávali o hodně víc, než dosud,“ nešetřil kritikou Aleš Bayer.

Pořadí
Mladší žáci: 1.Jan Fabíni (Lokomotiva Česká Lípa), 2. Kesner (SKST Liberec), 3. Václav Gabriel (Lokomotiva Česká Lípa).
Mladší žákyně: 1.Tereza Svatoňová, 2. Sandra Valentinová (obě SKST Liberec), 3. Krystýna Drugdová (Lokomotiva Česká Lípa).