Polovinu soutěže v krajském přeboru má odehráno devět futsalových mužstev z celého Libereckého kraje. Na čele tabulky bez ztráty bodu vévodí nováček FT Zlej Se(n) Liberec, za ním je duo libereckých mužstev Pampuch Liberec a TTNF Liberec.

Na opačném pólu se usadilo duo českolipských týmů: předposlední je celek F.A. Zole Česká Lípa B a jako poslední se ziskem jediného bodu uzavírá průběžnou tabulku Reas Česká Lípa.

„Jak již první kola napověděla, tak aspiranty na postup by mohl být jeden z tria libereckých mužstev, tedy FT Zlej Se(n), Pampuch nebo TTNF. Zatím to však vypadá na prvně jmenové mužstvo, které dominuje celému krajskému přeboru bez ztráty bodu. Ovšem třeba Pampuch Liberec ztrácí na lídra soutěže pouhé tři body, což není moc," uvedl pro Deník předseda Krajské komise futsalu Libereckého kraje Michal Milner, jenž dodal: „V odvetné části očekávám tuhé boje o prvenství v krajském přeboru, proto bychom se mohli dočkat zajímavých utkání.

Po pauze na derby

Soutěž bude pokračovat o víkendu 10. 11. ledna. Fanoušci z Českolipska se mohou už teď těšit na městské derby mezi rezervou Démonů B a českolipským Reasem. Zápas je na programu v sobotu 10. 1. od 19 hodin. Den nato přivítá béčko F.A. Zole favorizovaný Pampuch Team. Tento mač bude k vidění v nové hale v neděli 11. ledna od 18.00.

FC Démoni Česká Lípa B - Zlej Se(n) Liberec 6:12 (1:7)

Démoni hráli vyrovnanou partii pouze prvních deset minut, poté na palubovce začali úřadovat hosté, kteří se během dalších deseti minut trefili hned pětkrát. V závěru poločasu Démoni nedokázali proměnit druhý pokutový kop, a tak obě mužstva šla do kabin s hrozivým skóre pro domácí v poměru 1:7.

Ve druhém poločase se osmělili i Démoni, ale na zvrat to v žádném případě nestačilo, a proto tým Zlej Se(n) stále vede tabulku bez ztráty bodu.

Branky: Kaňkovský Karel 2, Švec Martin 2, Demke Lukáš 2 - Nesvadba Jaroslav 4, Toman Filip 2, Pěnička Luboš, Beneš Jakub, Urban David, Bína Pavel, Děkan Jakub, Vodička Ondřej; Rozhodčí: Zlatník, German ml.

F.A. Zole Česká Lípa B - Slavia TU Liberec 1:16 (0:8)

V utkání dvou sousedů tabulky se očekávalo vyrovnanější utkání, ale vše bylo jinak. Zápas jednoznačně ovládla Slavia, která obdržela jedinou branku až šest minut před koncem za stavu 0:13. Tímto vítězstvím přeskočila Slavia v tabulce právě F.A. Zole a po polovině soutěže přezimuje na sedmé pozici.

Branky: Kočí Ondřej - Beránek Jaroslav 4, Beránek Jan 3, Kříž Jiří 3, Beránek Jiří 3, Tunák Maroš 2, Vrtal Bohumil. Rozhodčí: Král, Řezáč.

Alex Liberec - Reas Česká Lípa 7:6 (2:3)

V podprůměrném a vyrovnaném utkání zvítězil Alex o jedinou branku, kterou vstřelil minutu před koncem. V zápase pouze jednou vedli hosté, a to v 16. minutě (3:2). Na to ale domácí dokázali brzy odpovědět, v průběhu duelu si udržovali jednobrankové vedení, které korunoval minutu před koncem domácí Lukáč.

Branky: Vacek Michael 2, Lukáč Petr 2, Vacek František, Schovanec Ondřej, Trnka Zbyněk - Kýček Daniel 2, Vlastní, Nevrlý Lukáš, Chyna Radek, Migl Lukáš. Rozhodčí: Pleštil, Bohatý.

TTNF Liberec - Pampuch Team 6:15 (4:5)

V rychlém a kvalitním utkání obě mužstva odehrála vyrovnaný první poločas, i proto se šlo do kabin za stavu 4:5. Ve druhém dějství se začala projevovat převaha hostů, domácí se snahou o vyrovnání na to odpověděli tvrdší hrou, což odnesl domácí Hořák vyloučením. To však již nezměnilo nic na vítězství Pampuchu v poměru 15:6 a udržením druhé pozice právě před TTNF.

Branky: Mečíř Petr 3, Němec Josef, Jirsa Václav, Landa Daniel - Moravec Dalibor 4, Broschinský Lukáš 3, Soukeník Petr 2, Hubka Jan 2, Linhart Marek 2, Drbohlav Ondřej, Abrahám Radek. Rozhodčí: Pleštil, Šoun M. ČK: 1:0 (Hořák David ).

Krajský přebor futsalu.