Chocová vyhrála padesátku

Podolí - Titul mistryně republiky na 50 metrů prsa získala v pátek v pražském Podolí českolipská plavkyně Petra Chocová. Česká rekordmanka získala republikový titul na padesátce prsa i přesto, že ještě minulý týden brala antibiotika. Zajímavou podívanou slibovalo i sobotní finále na 100 m prsa. Petra Chocová nakonec dohmátla druhá, když ji těsně porazila Martina Moravčíková, která se z nedávné Univerziády v Koreji vrátila s novým českým rekordem na dvoustovce. Chocovou čeká už za necelé dva týdny start na světovém šampionátu v Kazani.

Bogar bronzový mezi jezdci do 23 let

Kutná hora - Třetí místo v kategorii do 23 let vybojoval na Mistrovství ČR horských kol českolipský biker Kryštof Bogar. V nedělním závodu cross country dojel v Kutné Hoře celkově třináctý za vítězem Ondřejem Cinkem. Mezi muži do 23 let si třetím místem oproti loňsku o jednu příčku polepšil. Jednadvacetiletému závodníkovi týmu Superior MTB Team se o den dříve nepovedlo obhájit titul mistra republiky ve sprintu. Po triumfu v kvalifikaci skončil nakonec pátý.

Dva cenné kovy pro Yacht Club Doksy

Doksy – Jachtaři z Máchova jezera uspěli na červencovém Mistrovství ČR v lodní třídě Pirát, které se letos konalo na Bezdrevu. Stříbrnou medaili vybojovali Václav Hendrych (Yacht Club Doksy) a Martin Vacula (Jachtklub Máchova jezera). Třetí skončila posádka Josef Rybáček (YC Doksy) s Magdalenou Soukupovou (TJ Lokomotiva Plzeň), kteří zároveň vyhráli titul v mixech.

Florbalisté Lípy zamíří na mezinárodní turnaj

Česká Lípa - Florbalisté FBC Česká Lípa se i letos představí na tradičním mezinárodním florbalovém turnaji Czech Open v Praze, který v srpnu napíše už své 23. pokračování. Hlavním cílem severočeského klubu, jenž se představí v kategorii Muži Pro, na tomto turnaji bude ucelení party a nasbírání zkušeností pro mladé hráče. „Jedeme tam tradičně bez jakýchkoliv očekávání, jde o to se trochu stmelit, mladí si vyzkouší dobré zápasy, kde mohou hrát bez stresu. Jestli se dostaneme ze skupiny, či to celé vyhrajeme, je až to druhé," říká hrající manažer týmu Štěpán Slaný. Turnaj startuje 13. srpna.

Fotbal v Doksech letos slaví 70. výročí

Doksy – Stejně jako například Nový Bor si v letošním roce připomíná 70. výročí svého založení také fotbalový oddíl v Doksech. Celodenní oslavy pro širokou veřejnost se chystají už na příští sobotu. Dopolední program v sobotu 1. srpna vyplní turnaj žáků za účasti tradičních soupeřů dokského družstva. Odpoledne pak zahájí ve 14 hodin utkání A týmů se soupeřem stejného názvu SK Doksy, ale u Kladna. Vyvrcholením sportovní části oslav bude v 17 hodin utkání starších hráčů Doks proti internacionálům České republiky. Pořadatelé oslav připravují rovněž soutěže o ceny pro děti i dospělé diváky. Občerstvení všech zajistí k plné spokojenosti hospůdka na hřišti.

Internacionálové Doks a Dubé změřili síly

Dubá – V rámci letního turnaje v Dubé změřili síly i internacionálové domácího Slavoje s bývalými hráči TJ Doksy. Zápas se hrál na dvakrát 30 minut a nabídl spoustu krásných akcí na obou stranách. Hrálo se slušně, bez zranění a před nemalou diváckou kulisou. Všichni aktéři byli spokojeni a slíbili si, že zápas znovu zopakují. Výsledek, o který zas až tak moc nešlo, byl nakonec 5:1 ve prospěch Doks. Branky stříleli: Pacák 2, Böhm, Salač, Košata – V. Krs.
Sestava Doks: Valeš – Herčík J., Šobek J., Klimeš M., Vlasák P., Ulman J. Böhm, Heptner P., Saalč J., Pacák Vl., Košata J., Hrdlička.
Sestava Dubé: Lodinský – Tomsa, Mydlář, Pravda, Horyna, Vnuk, Vokolek, Krs, Pacek, Heptner, Vítek.

Českolipskou pistoli vyhrál Jiří Blaška

Česká Lípa – SSK Česká Lípa uspořádal v sobotu 18. července na své střelnici závod ve sportovní pistoli na 30+30. „Českolipských pistolí" se zúčastnilo celkem 18 závodníků ve dvou kategoriích.V kategorii Muži zvítězil Jiří Blaška (SSK Liberec) nástřelem 562 bodů, ve druhé kategorii žen a dorostu vyhrála Renata Červenková (DUEL Praha) nástřelem ještě o čtyři body lepším! Výsledkem 566 b. si Renata vytvořila osobní rekord s vlastní novou pistolí, a to měsíc starou.