Cenného výsledku dosáhl mladý českolipský cyklista Kryštof Bogar. Na závodě Světového poháru horských kol v Novém Městě na Moravě dojel v nabité kategorii mužů do 23 let na skvělém 24. místě. Kryštof startující v reprezentačním dresu z velice nevýhodné zadní pozice okolo stého místa se dokázal probít během závodu až na cenné a bodované místo v cíli.

V závodě na těžké a technické trati startovalo více než 120 závodníků z celého světa. Kryštof, který letos opustil juniorské kategorie, začal závodit jako „prvoročák" v nabité kategorii mužů do 23 let.

Kryštof Bogar při jízdě na Světovém poháru. „Na závodech Světového poháru se startovní pozice určuje z bodového rankingu, který si závodník vyjel v předcházejících závodech. O to více si tohoto dosaženého výsledku cením," těšilo Kryštofa Bogara, který letos získal prvenství v prestižní anketě Nejúspěšnější sportovec Českolipska za rok 2012 v kategorii Jednotlivci mládeže.

Tento mladý závodník hájící na domácích tratích barvy týmu CK Kolokrám Svijany není na cyklistických tratích žádným nováčkem. V minulosti dosáhl řady úspěchů v disciplíně MTBO (orientační závody na horských kolech), kde vybojoval několik juniorských titulů mistra světa.

V letošní sezoně se ale rozhodl specializovat na prestižní disciplínu olympijského cross country MTB.

Náročná cyklistická zimní příprava, kterou absolvoval pod dohledem zkušeného trenéra Viktora Zapletala (mj. trenér Jaroslava Kulhavého), tak začíná přinášet své ovoce.

V dalších Bogarových plánech jsou starty v Českém poháru MTB a na závodech Světového poháru. „Ale největší motivací pro mě je získání nominace na mistrovství Evropy a zejména na mistrovství světa v MTB," přiznal tento sympatický a talentovaný závodník z Českolipska.

Leoš Bogar