Od pondělí probíhá v Maďarsku mistrovství světa v MTBO (mountain bike orienteering - orientační závody na horských kolech). Novoborský závodník Kryštof Bogar zvítězil ve finálovém závodě v middle (střední trať 12 km a 17 kontrol) v kategorii juniorů, čímž obhájil své loňské prvenství!

Bogar zvítězil s náskokem 40 sekund před Taanielem Toomingem z Estonska a ruským borcem Grigory Medvedevem (RUS), čímž potvrdil tak skvělou formu, když vyhrál dvě třetiny mezičasů.

„Na světovém šampionátu v Maďarsku startuje z našeho klubu vedle Kryštofa i jeho bratr František, a to v kategorii muži elita," uvedl předseda OK Jiskra Nový Bor Miroslav Beránek.

V pondělní kvalifikaci na long (dlouhá trať) Kryštof Bogar vyhrál svoji kvalifikační skupinu, František obsadil 17. příčku, takže oba postoupili do finálových bojů.

„Ve finále sprintu Kryštof dlouho vedl, ale pak měl defekt a propadl se na 37. místo. Lépe se na sprintu dařilo Frantovi, ten v mužské elitě skončil na 4. místě, byl tedy jen pár vteřin od medaile," doplnil Beránek.

A jak on sám vidí další možné medailové šance bratří Bogarů na letošním mistrovství světa ? „Kryštof má naději na dvě medaile, teoreticky i na dvě zlaté, tedy když se mu zadaří, a to v sobotu ve štafetách a v neděli na longu," dodal Miroslav Beránek.