S náročnými podmínkami v prvním kole se český reprezentant vyrovnal dobře a postoupil do 2. kola z 29. místa. „Byl to náročný slalom, k tomu rozbitá trať v prvním kole mi moc nepřipadalo, že lyžuji,“ popisoval Krýzl úskalí prvního kola. Jak má Kryštof v poslední době ve zvyku, druhé kolo zajel fenomenálně v šestém nejlepším čase a obsadil celkově konečné 21. místo. Filip Trejbal a Martin Vráblík první kolo bohužel nedokončili.

Krýzl drží nastavený trend z poslední doby, kdy třikrát v řadě bodoval v závodech SP a dvakrát se umístil na stupních vítězů v poháru evropském.

V Kitzbühelu si v prvním kole slalomu SP, které dojel na 29. místě, zajistil ideální pozici pro vylepšení svého umístění ve druhém dějství závodu, do kterého startoval jako druhý. „Bylo teplo, takže to rychle změklo. A jak teď několik dní sněžilo, tak moc nefungovalo ani injektování a rychle se to propadlo. Když jsem byl na startu, tak mi Lajkis (Petr Lajkeb trenér) vysílačkou na start říkal, že ta trať je dobrá. Nevím, jestli to byla nějaká jeho taktika, aby mě uklidnil nebo nabudil, ale pustil jsem se do toho s vervou a najednou jsem koukal, jak je to rozbitý,“ smál se Kryštof po závodě. (šh)