Z klubu SK Aréna Nový Bor se na šampionát připravovali dva zástupci, a to Viktor Kudi v kategorii Masters a Kamila Vindušková v kategorii Fitness Model.
„Tato nová kategorie vznikla z důvodu rozlišení od ostatních, neboť zde se oproti kategorii Fitness Model hodnotí i přiměřený svalový rozvoj a vyrýsování, symetrie těla a podobné atributy,“ vysvětlil Dan Dvořák, jeden z hlavních představitelů novoborského klubu.
K překvapení všech se v této kategorii sešla společnost nesmírně vyrovnaných a kvalitních závodnic, mezi kterými nechyběla např. mistryně světa 2006 ve fitness Ivana Matúšková ze Slovenska, která nakonec v této kategorii zvítězila.
Novoborská Kamila Vindušková se mezi ostřílenými závodnicemi neztratila a získala 6. místo. Vynikala především vyrýsovaným břišním svalstvem a celkovou symetrií.
Kategorie Masters, (veteráni nad 40 let), tradiční chlouba všech soutěží v naturální kulturistice, rozhodně potvrdila svou pověst i tentokrát. „Bylo až neuvěřitelné sledovat vynikající formu a pohodu vyzařující ze sportovců, kterým bylo často přes 50 let,“ poznamenal D. Dvořák.
Na podiu se sešla kvalitní společnost, počínaje mistrem světa z roku 2006 v naturální kulturistice v kategorii Masters nad 50 let, Kolomanem Tóthem, přes další dlouholeté závodníky z ČR i Slovenska.
Vítězem této kategorie se stal právě největší favorit soutěže Koloman Tóth (Slovensko). Viktor Kudi nakonec obsadil druhé místo mezi českými závodníky a získal pro novoborský SK Aréna stříbrnou medaili.
Formu Viktora Kudiho můžou diváci vidět právě dnes na Zámeckém poháru v benchpressu, kde představí své exhibiční vystoupení.