Ledová plochá dráha začíná

Českolipsko - V neděli 8. ledna se jede závod v Hamru na Jezeře za účasti jezdců z Osečné

5.1.2011 1

Kola jsou poseta stovkami hřebů, aby se stroje na ledě udržely.Foto: Deník/Petr Šimr

Ledová plochá dráha se zabydluje ve sportovním kalendáři Libereckého kraje. Kvintet plochodrážníků z Osečné měl o víkendu premiéru v Polsku a nyní se představí v neděli od 12.30 hodin v Hamru na Jezeře. Pět českých závodníků S. K. Osečná se zúčastnilo Mezinárodních závodů na ledové ploché dráze v polském Gniezně. Nejlépe z nich skončil na bronzové příčce Radek Hutla.

Závod se jel uprostřed města na vodní ploše, kde bylo asi 25 cm ledu. „Tento závod byl prvním ostrým startem našich borců v letošní ledařské sezoně. Na startovní listině byly kromě domácích Polských závodníků také Rakušané, Finové, Němci, Švýcar, Angličan. Z našich závodníků nás reprezentovali Radek Hutla, který jel opravdu dobře, čtyři rozjížďky z pěti vyhrál v jedné bohužel pro ošklivě vypadající pád nedojel, získal 12 bodů, a to mu stačilo na celkové třetí místo v závodě,“ uvedl manažer Osečné Luboš Pytloun.

Dalšími jezdci z Osečné byli loňští mistři republiky dvojic Jan Pecina a Lukáš Volejník. Pecina si svou taktickou jízdou dojel pro dvě první, jedno druhé a dvě třetí místa, nasbíral 10 bodů a obsadil celkově páté místo. „Také Honza musel čelit ve své čtvrté rozjížďce jedné kolizní situaci, kterou však ustál a obešla se nakonec bez pádu,“ poznamenal Pytloun.

Volejník se pomalu rozjížděl, ale nakonec jednu rozjížďku vyhrál, jednou byl druhý a třikrát třetí. Tím si zajistil 8 bodů a celkově 7. místo. Celkově osmý s osmi body skončila další česká naděje Lukáš Hutla. „Posledním naším zástupcem, který nás reprezentoval v Gniezně byl Martin Běhal, který si svou trpělivou jízdou dojel pro jedno druhé a dvě třetí místa, získal 4 body a skončil celkově na pěkném 13. místě,“ podotkl manažer.

V Polsku jsou závody velmi oblíbené a téměř 4000 diváků vidělo celkem sedm pádů a nakonec tleskali i domácímu vítězi závodů Knappovi, který závody vyhrál bez jediné porážky.

Dalšími závody „ledařů“ jsou již tento víkend mistrovství České republiky jednotlivců na ledové ploché dráze. První se jede v sobotu 8. ledna od 13 hodin v Růžené u Milevska a druhý pak v neděli 9. ledna od 12.30 hodin na domácím ledě v Hamru na Jezeře, v areálu Autokempu.

„Představí se celá česká elita, hlavně domácí závodníci z SK Osečná, kteří budou určitě rádi, když je přijde podpořit hodně diváků. Doufám jen, že se nám vydaří počasí a led nám neuplave,“ dodal Luboš Pytloun.

5.1.2011 VSTUP DO DISKUSE 1

Na sportovní dotace půjde v Lípě přes 10 milionů korun

Desítky tisíc domácností bez proudu, zlámané stromy. Na sever Čech udeřil vítr

Strážníci vloni odchytávali také papouška nebo kohouta

Česká Lípa - Na dvě stovky psů a koček, ale také ptáci či morčata prošli loni rukama českolipských městských strážníků.

Jak jsme žili v Československu. V pátek pokračuje unikátní projekt Deníku Zdroj:

Českolipsko - V pátek 19. ledna pokračuje v tištěném Českolipském deníku druhým dílem nový seriál Jak jsme žili v Československu.

Kanalizaci nahradí domácí čistírny

Českolipsko - Obce řeší likvidaci odpadních vod podporou domácích čistíren.

Sněžení, závěje, náledí i vítr. Meteorologové varují před nástrahami počasí

Severní Čechy - Meteorologové prodloužili výstrahu před silným sněžením až do čtvrtečních 20:00. Hrozí především v severovýchodní části země. Ve vyšších polohách se mohou vyskytovat také sněhové jazyky nebo závěje.