Kam přijel, tam slavil. „Celou letošní sezonu bych zhodnotil velice kladně, přičemž poslední měsíc je vyloženě fantastický," říká Honza, závodící v barvách Eleven teamu Příchovice, s obrovským nadšením.

„Závěr sezony pro mě vždycky byl už jen o tom, jak to doplácat, než začne zima. Letos však cítím, že ve mně ještě nějaké síly zůstaly, a tak se ze sebe snažím vymáčknout maximum. Za posledních 14 dnů jsem nezaznamenal během závodu sebemenší krizi. Nohy se točí doslova samy," dodává.

Maraton i cross country zdařilá kombinace, která Matouškovi zatím vychází. „Když jsem vstupoval do sezony, stál přede mnou obrovský otazník. Z větší části jsem totiž změnil zimní přípravu a proto nezbylo nic jiného, než čekat, jak se nový systém osvědčí při závodním nasazení. Teď vidím, že špatná cesta to rozhodně nebyla."

Jeho slova tak podtrhují výkony, kterých letos dosáhl. Famózním vítězstvím Svojkovského poháru a nedávným triumfem na závodě Okolo Šenova přidal poslední střípky do mozaiky a ovládl tím celou regionální sérii závodů Haven Amulet Cup 2012.

Bezkonkurenčně si počínal také na 50-ti kilometrovém maratonu v okolí Prahy, kde neponechal nic náhodě a do cíle dorazil s náskokem více než jedné minuty před svými pronásledovateli.

Pomyslnou zlatou nit přetrhlo „jen" druhé místo na cross country v Úvalech u Prahy.

„S výsledkem i výkonem jsem spokojený. Jela se totální hrana od začátku až do konce. Vítězství bylo na dosah, ale rozhodla drobná taktická chyba v závěru. Zkrátka vyhrál ten lepší," hodnotí Honza závod, v němž druhé místo bere především jako poučení a těžkou hlavu si z toho rozhodně nedělá.

Cyklistická sezona ještě úplně neskončila. Není proto dobré jakkoli podcenit trénink a je nutné rvát se až do konce. K celkovému ovládnutí seriálu Pekla Severu 2012 totiž chybí Matouškovi absolvovat ještě poslední závod časovku na Jedlovou, která se pojede již tento víkend!