Svěřence trenéry Davida Derka čeká v sobotu odpoledne důležitý zápas. Do České Lípy přijedou hráči Pardubic, kteří na bodový zisk čekají od 26. září. Tehdy Pardubice porazily Otrokovice 6-3, ale od té doby čekají na další body do tabulky.  V aktuální tabulce jsou Pardubice se šesti body dvanácté, Česká Lípa má devět bodů a je o jednu místo výše. 
 
Jedná se o souboj, jehož výsledek by mohl hrát důležitou roli v boji o přímou záchranu nejvyšší soutěže. „Je to pro nás klíčový zápas. Každý podobný zápas není o tři body, ale hned o šest. To, co ztratíme, získává náš soupeř v boji o přímou záchranu. Když to v sobotu zvládneme, vrátíme se plus minus do situace z loňského roku,” poznamenal nejzkušenější hráč České Lípy Štěpán Slaný a pokračoval. „Na druhou stranu máme z posledních zápasů s favority dobrý pocit. Těsně jsme prohráli se Spartou a Vítkovicemi. Cítíme, že se to v další fázi musí zlomit,” snažil se motivovat spoluhráče. 

Od roku 2017 sehrály týmy České Lípy a Pardubic celkem šest vzájemných zápasů. Až na jednu výjimku platí, že body za výhru bere domácí celek. Toto pravidlo neplatilo jen 1. prosince 2017, kdy Pardubice vyhrály v České Lípy 15:8. Českolipská obrana si bude muset dát pozor na nejproduktivnějšího hráče soupeře Adama Šmída, který získal 15 kanadských bodů. Nejlepším střelcem Pardubic je Petr Černý s osmi zásahy.  

Poslední domácí mač pro florbalisty České Lípy začne v sobotu 19. prosince od 14 hodin ve sportovní hale. Hrát se bude znovu bez přítomnosti fanoušků. 

Česká Lípa má novou rolbu.
FOTO: Nová a moderní. Na zimním stadionu mají novou rolbu