„Tato sezona byla nejúspěšnější ze všech, které jsme za dobu mého trénování s mužstvem odehráli," zdůraznil kouč v exkluzivním rozhovoru pro Českolipský deník po duelu čtvrtfinále play-off 1. ligy s rezervou ČZU Praha. Lokomotiva prohrála 1:3 na zápasy.

I přes vyřazení panuje spokojenost?

Jednoznačně ano! Kluci hráli po celou sezonu výborně. A musím se ještě zmínit o našich fanoušcích, kteří nás úžasně podporovali a na zápasech vytvářeli krásnou atmosféru. Vzkazujeme jim: ohromně si vaší podpory vážíme a děkujeme!

Kdo z hráčů byl nejužitečnější pro mužstvo?

Ptal jste se mě na to v průběhu sezony, ale i nyní vám odpovídám: volejbal je kolektivní sport a na konečném výsledku se podílí celá parta, tedy včetně těch kluků, kteří zrovna nejsou na hřišti. Prostě užiteční jsou všichni.

Dojde během pauzy k nějakým změnám v kádru?

Já bych teď neměnil nic, ale mám určité náznaky, že někteří hráči chtějí skončit. Pokud k tomu dojde, bude těžké je nahradit. Zatím je předčasné o tom mluvit, protože sezona nedávno skončila a některé záležitosti se řeší víc emotivně než chladnou hlavou. Uvidíme za měsíc, dva. Já však už přemýšlím o další sezoně, jak případně kádr doplnit.

Ale nyní máte všichni v klubu volno. Jak je budete trávit?

Tak samozřejmě vypadneme z tréninků a zápasy už pro nás skončily. Jenže pro mne hned začíná příprava na další sezonu. Ale co si budeme povídat… Taky si rád vorazím. (úsměv) Budu chodit s partou mých kamarádů na nohejbal a nějaké turnaje, a proto se už těším na jaro a léto.

Já také, a moc. A kdy tedy začnete s přípravou na novou sezonu?

Řeknu to trochu nadneseně, ale upřímně. Příprava na další sezonu začíná už teď. Někteří kluci budou trénovat, případně hrát s naším béčkem. Na jaře a v létě budeme objíždět venkovní turnaje, včetně slavných Dřevěnic. Ostrá příprava v hale začne právě po Dřevěnicích, což je v polovině srpna. Ale do té doby je přece ještě daleko. (úsměv)