Novoborský oddíl sportovního lezení TJ Jiskra znovu potvrdil, že má ve svých řadách kvalitní a talentované borce. Důkazem toho byl Přebor školní mládeže ve sportovním lezení na obtížnost, který uspořádal Horolezecký klub Gekon Praha, na jehož umělou stěnu v Újezdě nad Lesy zavítalo 125 závodníků z celých Čech a Moravy.
Z oddílu TJ Jiskra Nový Bor mohla podle propozic startovat jen trojice nejmladších lezců: Jakub Kozák, Tereza Kozáková a Kateřina Bělková. Mimo závod pak pořadatel dovolil vystoupit i dalším dvěma členům novoborského týmu, mistrům České republiky za rok 2007 Davidu Matouškovi a Petře Vojířové .
„Závod se vyvíjel zcela podle našeho očekávání,“ sdělil Deníku trenér Petr Mánek a spokojeně dodal: „Všichni naši svěřenci bez problémů prošli dopolední kvalifikací a do finále nastupovali z vedoucích pozic.“
Jak trenér Mánek dále uvedl, sváděl Jakub Kozák souboj jak se soupeři, tak především sám se sebou, naopak jeho sestra Tereza i Kateřina Bělková nenechaly nikoho na pochybách, kdo se stane vítězem.
Kozák ale nakonec přece jen vybojoval pěknou bronzovou příčku.
Zato Tereza Bělková s Kateřinou Kozákovou svedly naprosto vyrovnaný souboj, a když ani superfinále o vítězce nerozhodlo, musely nakonec obě novoborské dívky podstoupit neobvyklé „super superfinále“.
Jenže i v této velice obtížné cestě dosáhly Bělková s Kozákovou nejvyšších, tak zvaných TOP chytů, což hlasitě povzbující diváky doslova nadchlo.
„Pořadatelé takové drama nakonec nevydrželi a nekonečný závod našich děvčat ukončili s tím, že obě byly vyhlášeny jako vítězové přeboru,“ řekl na závěr trenér Petr Mánek, jenž může být na své svěřence právem hrdý.
Pořadí
Kat. dívky „A“: 1. Kozáková Tereza, Bělková Kateřina (obě Jiskra Nový Bor), 3. Peltrámová V. (Praha).
Kat. chlapci „A“: 1. Krůtil P. (Břeclav), 2. Miřejovský (Pardubice), 3. Kozák Jakub (Jiskra Nový Bor).

Další zprávy z regionu najdete zde