Zatímco většina sportovních lezců TJ Jiskra Nový Bor reprezentovala ČR na Mezinárodním mistrovství Saska v Drážďanech, bojovali dva osamělí sportovci tohoto oddílu ve finále druhé nejvyšší soutěže – TENDON CUP 2007, které se konalo v lezeckém centru Adrenalin Pit v Praze na Václavském náměstí.
Tento seriál je určen pro lezeckou mládež a je rozdělen na českou a moravskou větev. Nemohou se ho zúčastňovat první tři závodníci z Českého poháru, a tak mají Novoborští jen velice omezenou možnost startu. I přesto Kateřina Bělková do posledního závodu (6 závodů) seriál vedla a nikdo nepochyboval o jejím celkovém vítězství. Dopustila se však neuvěřitelné technické chyby a nakonec se musela tato medailistka letošního MČR spokojit s celkovým druhým místem. Dojem z vystoupení Jiskry nakonec svým krásným a nečekaným druhým místem napravil Jakub Kozák.
„Kateřina prošla kvalifikací naprosto bez problémů. Místa, kde se soupeřky trápily, zvládla s lehkostí. Ani finálová cesta jí nedělala žádné problémy. Nečekaně však cestu dva chyty před koncem ukončila v domnění, že dosáhla toho nejvyššího bodu,“ řekl trenér Josef Bělka. „To ji stálo vítězství v závodě i v konečném hodnocení Tendon Cupu,“ dodal.
Výkon Jakuba Kozáka komentoval takto: „Kuba překvapil sebevědomým vystoupením. Stěna mu viditelně seděla a celý závod absolvoval s lehkostí, jakou u něho vídáme zřídka. Pouze jeden finálový chyt ho dělil od vítězství. Byl to jeho doposud nejlepší výkon!“

Kategorie chlapci B:

1. Miřejovský Marek (Pardubice), 2. Kozák Jakub (Jiskra Nový Bor), 3. Krůtil Pavel (Břeclav).

Další zprávy z regionu najdete zde